Protams, ka progresīvais planētas Zeme iedzīvotājs nevar iedomāties ikdienu bez tā, lai pārbaudītu ienākošās īsziņas, neatbildētos zvanus, e-pastu, "Facebook", "Twitter", "Tinder", "WhatsApp" vai "Delfi" vismaz reizi piecās minūtēs. Bet, ja iedzīvotājs - ne jūs, bet pretī sēdošais, atrodas restorānā, kinoteātrī, konferenču zālē vai uz beņķīša skvēriņā, tad gribas ņemt un iedot pa… likumam, kas to kategoriski aizliegtu darīt.

Tātad, lūk, deviņas idejas cilvēkiem, kuri ir noguruši no lūkošanās sarunas biedru pauros, kas tiek viegli apspīdēti viedtālruņu gaismā.

Katram gadījumam atzīmēsim, ka cilvēce ar katru mirkli traucas arvien dziļāk post-informācijas ērā, kur galvenā vērtība ir katra cilvēka laiks. Tāpēc "Techlife" nedaudz pa jokam un nedaudz arī nopietni dalās savos ieteikumos, kas, raugi, pēc gadiem 25 iefiltrēsies Kriminālkodeksā, jo "dzīvoju telefonā" cilvēki vienkārši laupa mūsu dārgo laiku.

1. Piekaujiet viņus

Foto: Vida Press

Tēlaini izsakoties, protams. Katru reizi, kad redzat, kā jūsu sarunu biedrs pazūd telefonā, vērsieties pie viņa ar jautājumu. Nav pat nozīmes jautājuma saturam. Tik pat labi vari pajautāt "Kā pavadīji sestdienu?" un neteikt vairs neko līdz netiks sniegta pilnvērtīga atbilde. Vainīga murmināšana vai "piedod, mīļā", "jā, es iznesīšu miskasti" un "nezinu" - nederēs.

Galvenais atcerieties, ka šo padomu var izmantot tikai tajā gadījumā, ja paši nekad tikšanās laikā neesat urbušies telefonā. Pretējā gadījumā - gaidiet to pašu attieksmi arī pret sevi.

2. Apdulliniet viņus

Sarunājiet tikšanos skaļā vietā, kur, lai jūs sadzirdētu, jārunā par pustoni skaļāk. Ja biedram visu laiku būs jākoncentrējas uz jūsu sakāmo, diez vai viņš ķersies pie savas "elektroniskās otrās pusītes" - citādi saprast jūs būs neiespējamā misija.

Kā alternatīva - varat vienkārši runāt superātri un teju nesaprotami.

Šī metode vislabāk strādā uz cilvēkiem, kuri nu jau demonstratīvi izrāda savu lielo mīlu pret viedtālruni, un jūs tiešām esat pārliecināts, ka nekas cits nenostrādās - neraugoties uz to, ka jau vairākkārt esat aizrādījis par traucējošo ierīci.

3. Iedodiet viņiem atslēgas no sava “Bentley”

Foto: Publicitātes foto

Gandrīz iedodiet! Psihologi lēš, ka mūsdienu cilvēki ķeras pie viedtālruņiem, kad jūtas nepārliecināti - viņiem rodas nepieciešamība kontrolēt vismaz kaut ko. Kāpēc gan ne jūsu mašīnu? Principā, ja nav vēlēšanās dot sava auto atslēgu, varat vienkārši piedzirdīt. Aizrunāties vai mēģināt atslābināties ar kādiem citiem pieejamiem jums veidiem.

Visbiežāk aprakstītā situācija rodas ballītēs vai korporatīvos pasākumos, kur daļa cilvēku var justies visai neveikli. Tāpēc netiesājiet viņus pārāk strikti!

4. Izsitiet viņus no līdzsvara

Vienkārši novadiet sanāksmi vai tikšanos stāvus - tā ir krietni grūtāk nemanāmi ielūrēt viedtālruņa ekrānā. Kā alternatīva ir sēdēšana, bet pilnīga atteikšanās no galdiem.

Bez jokiem - šī metode jau labu laiku tiek pielietota daudzās lielās kompānijās.

5. Vienkārši uzbļaujiet

Foto: Reuters/Scanpix

Nē, mēs nedomājam, ka jums, vicinot rokas, jākliedz skaļā balsī. Bet, ja cilvēks tikšanās laikā nolēmis pacelt klausuli - vienkārši turpiniet ar viņu sarunāties, varat arī nedaudz paaugstināt toni.

Zinātnieki pierādījuši, ka, ja šajā momentā negaidīti uzsākt neķītras sarunas, dalīties noslēpumos vai dēmoniski sākt smieties, viedtālrunis krietni ātrāk tiek ielikts atpakaļ kabatā vai somā.

Der atcerēties, ka gadās tādas situācijas, kad cilvēks vienkārši nevar pacelt klausuli un zvans ir bijis dzīvības un nāves jautājums. Tāpēc mūsu ieteikums vienmēr ļaut atbildēt uz zvanu un mēģināt novērtēt situāciju.

6. Nododiet viņus policijai

Foto: AFP/Scanpix

Protams, tādēļ jums ir jāpiemīt noteiktai varai… Ja darba sapulces laikā kāds ļoti cītīgi spaida telefonu, nemanāmi izsauciet "drošības dienestu", kas no telefona atkarīgo personu nolamās visu priekšā, apsūdzēs informācijas nopludināšanā konkurentiem un pieprasīs parādīt, kas tik cītīgi ir rakstīts, kā arī pavadīs līdz kabineta durvīm. Efekts garantēts - kā īstermiņā (neviens vairs sapulces laikā nelūrēs telefonā), tā arī ilgtermiņā (baumas par drastisko metodi ātri izplatīsies).

Izmantojiet šo metodi:
a) 1. aprīlī (starp citu, tas pienāks ātrāk, nekā domājat);
b) jūs esat Stīvs Džobss, Bills Geitss, Lerijs Elisons vai kāda cita līdzīga mēroga personība.

7. Pasūtiet viņus

Vai vismaz nopietni piedāvājiet pārcelt tikšanos ar norādi, ka, acīmredzot, cilvēks ir aizņemts ar savu telefonu, jo viņam ir svarīgākas lietas darāmas, tāpēc negribat traucēt.

Ja jūs mulsina tik atklāti pasīvi agresīva pieeja, tad, lai nezaudētu karmas punktus, vienkārši vairākas reizes pēc kārtas palūdziet nolikt viedtālruni malā, jo tas jums traucē.

8. Dominējiet

Foto: Vida Press

Vienkārši atņemiet telefonu! Protams, šī metode nav pielietojama kompānijas sapulces laikā vai biznesa pusdienās, bet ģimenē, īpaši, ja tas ir izdarīts jokojoties, - visnotaļ lietderīgi. Labāk tā, nekā manipulācija līdzīgi kā iepriekšējā punktā vai apvainošanās "mammu, viņš mani nosauca par stulbu" stilā.

Katram gadījumam pabrīdināsim, ka viedtrālruni rekomendējam arī atgriezt. Mūsdienu pasaulē par tādiem jokiem iesūdzēt tiesā var arī jūsu pašu bērni.

9. Pačakarējiet viņiem smadzenes

Foto: PantherMedia/Scanpix

Pazvaniet viņiem! Reti kurš uzdrošinās izmantot šo negaidīto metodi, bet deviņos gadījumos no desmit tā sniedz visnotaļ pozitīvu efektu. Vislabāk šādā momentā vispār neko neteikt, vienkārši sēdēt, klusēt un mērķtiecīgi lūkoties sarunu biedra acīs. Varbūt viņam paliks kauns un viņš noliks telefonu, bet, ja nē, tad vienkārši iemetiet viņam sejā šo rakstu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!