Foto: DELFI

ASV kompānija "Google" paziņojusi, ka par aptuveni miljardu dolāru iegādāsies daļu no Taivānas viedtelefonu ražotāja "HTC Corp" biznesa, vēsta medijs "The Guardian".

Vienošanās paredz, ka HTC turpinās vadīt savu kompāniju, bet "Google" pārņems daļu HTC izpētes nodaļas darbinieku. Jāpiebilst, ka "Google" un HTC sadarbojušies jau iepriekš, kā pēdējo kopprojektu prezentējot "Pixel" viedtālruni.

HTC pozīcijas viedtālruņu tirgū pēdējos gados ir sašūpojušās, vērtē "The Guardian". Ja 2011. gadā Taivānas uzņēmums kontrolēja 8,8% tirgus, tad pērn šis rādītājs noslīdēja līdz 0,9%, atdodot savu pozīciju konkurentiem no "Apple", "Samsung" un virknei Ķīnas uzņēmumu.

Līdz ar spēju pārdot telefonus kritusies arī HTC akciju vērtība. Šogad vien uzņēmuma akciju vērtība sarukusi par 12%, bet HTC kopumā ir aptuveni 1,9 miljardus ASV dolāru vērts. HTC šā gada otrajā ceturksnī strādāja ar 1,95 miljardu Taivānas dolāru (49,9 miljonu eiro) tīrajiem zaudējumiem, tādējādi zaudējumus ciešot devīto ceturksni pēc kārtas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!