Fоtо: Publicitātes attēli
Nekustamo īpašumu attīstīšanas un pārvaldīšanas kompānija "Lords LB Asset Management" saņēmusi atļauju "Preses nama kvartāla" otrās kārtas būvniecības sākšanai, kurā paredzēts būvēt deviņu stāvu multifunkcionālu biroju centru, integrējot tajā arī modernu izglītības iestādi, ziņo attīstītājs.

Tuvākajos mēnešos tas plāno izziņot iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu. Pēc iepirkuma rezultātu izvērtēšanas un apstiprināšanas būvdarbi varētu sākties 2023. gada beigās.

Arhitektoniskās vīzijas autori ir starptautiski atzīti arhitektu biroji – dāņu speciālisti "PLH Arkitekter" un Andra Kronberga vadītais "Arhis Arhitekti". Otrā projekta attīstības kārtā ietilps A klases birojs ar plašām telpām 26,6 tūkst. m2 platībā un 5000 m2 plaša moderna izglītības iestāde ar divu līmeņu terasēm un sporta zāli. Otrās kārtas ēkas ieskaus labiekārtota Zunda kanālmala un apkaimes infrastruktūra.

Biroju ēku veidos divas ar gaisa tiltiem savienotas daļas. Starp tām atradīsies stiklots ātrijs, kas sniegs papildu dabisko apgaismojumu, un koka terases dažādos līmeņos, nodrošinot zonu atpūtai un neformālām sarunām. Pirmajā stāvā būs izvietots konferenču centrs, kā arī plaša ēdināšanas un tirdzniecības zona. Darbinieku ērtībām pagrabstāvā atradīsies plaša velonovietne ar dušām un ģērbtuvēm.

"Vēlamies Rīgu pietuvināt modernam Eiropas līmeņa biznesa centram, radot mūsdienīgas biroja telpas un vidi. Lai kvartāls harmoniski saplūstu ar pilsētu, rūpēsimies arī par ārtelpas un apkārtējās infrastruktūras sakopšanu, izveidojot Zunda krastmalas promenādi un apzaļumojot teritoriju. Arī abas otrās kārtas ēkas ieskaus promenāde ar apstādījumiem. Īpaši domājam par to, lai kvartāla teritorija kalpotu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim, " stāsta projekta pārstāve Irēna Viļuma.

Biroju centrs tiks būvēts pēc BREEAM "Outstanding" un gandrīz nulles enerģijas ēku standartiem; izglītības iestāde - pēc BREEAM "Very good Fully fitted" ilgtspējības standarta prasībām. Projektā uzmanība pievērsta energoefektivitātei un infrastruktūrai, dabai draudzīgu materiālu izmantošanai, vides pieejamībai, ilgtspējīgai apsaimniekošanai un veselīgas darba vides radīšanai.

"Preses nama kvartāla" attīstība Daugavas kreisajā krastā iecerēta trīs kārtās. Pirmajā kārtā jau top 11 stāvu A klases biznesa centrs 26 tūkst. m2 platībā, un tajā kopumā darba vietas paredzētas aptuveni 2600 darbiniekiem. Biroju ēka savienota ar plašu multifunkcionālu centru 40 tūkst. m2 platībā, kurā būs apvienoti mazumtirdzniecības, sporta un medicīnas pakalpojumi, plaša ēdināšanas zona, 300 apsargātas velosipēdu novietnes un trīs līmeņu virszemes autostāvvieta. Stāvlaukumā kopumā būs pieejams 1000 autostāvvietu, kā arī elektromobiļu uzlādes stacijas. Uz multifunkcionālā centra piektā stāva jumta tiek ierīkots Baltijā pirmais futbola laukums, kuram blakus paredzētas apzaļumotas terases un kafejnīca. Pirmās kārtas ģenerāluzņēmējs ir "YIT Lietuva".

"Lords LB Asset Management" ir Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība, kas dibināta 2008. gadā. Tā šobrīd pārvalda 13 nekustamā īpašuma fondus, vienu privātā kapitāla fondu, vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu un divas ieguldījumu sabiedrības. Kopējā pārvaldīto aktīvu vērtība 2022. gada decembra beigās sasniedza 871,6 miljonus eiro.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !