Foto: Shutterstock

Šā gada novembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenās konstatētas izmaiņas – mēneša laikā vidējā cena samazinājās par 0,1%, noslīdot līdz 851 EUR/m² atzīmei. 2023. gadā dzīvokļu cenas kopumā pazeminājušās jau par 7%, liecina "Arco Real Estate" apkopotie dati.

Novembrī Rīgas lielākajos mikrorajonos bija novērojamas nelielas cenu svārstības, atsevišķos mikrorajonos cenas mēneša laikā saglabājās nemainīgas. Novembrī novērots mazākais dzīvokļu vidējo cenu kritums šogad. Dzīvokļu piedāvājumu skaits turpināja samazināties, un varēja novērot, ka daudzos mikrorajonos pazuda lēti dzīvokļu piedāvājumi.

Piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos šī gada ceturtajā ceturksnī turpina kristies. Piedāvājuma līmenis ir līdzīgs tam, kāds šajā laika periodā novērots pērn – novembrī tas noslīdēja zem 1700 atzīmes. Rīgas lielākajos mikrorajonos piedāvājuma līmenis bija par 4% zemāks nekā pirms gada.

Visos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš 2023. gada sākuma dzīvokļu cenas samazinājās. Lielākais cenu kritums Rīgas mikrorajonos kopš gada sākuma novērots Zolitūdē (-10%). Citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad pazeminājušās 3-8% robežās.

Novembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 851 EUR/m². Cenas vidēji bija par 47% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m².

Novembrī dzīvokļu cenās tika konstatētas izmaiņas. Sērijveida dzīvokļu viena m2 vidējā cena samazinājās vienistabas (-0,3%) un trīsistabu (-0,1%) dzīvokļiem. Divistabu dzīvokļiem konstatēts neliels cenu pieaugums (+0,1 %), bet četristabu dzīvokļiem cenu izmaiņas netika konstatētas.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā samazinājās par 7%. Piedāvājumu skaits "Arco Real Estate" analizētajos Rīgas lielākajos mikrorajonos samazinājās par 8%. Salīdzinot ar 2022. gada novembri, dzīvokļu piedāvājums kopumā bija lielāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija lielāks par 2%. Turpretī lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija par 4% mazāks nekā pirms gada.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits novembrī bija Purvciemā, savukārt vismazākais – Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits samazinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits samazinājās Vecmīlgrāvī (-19%). Turpretī Zolitūdē novembrī dzīvokļu piedāvājums visvairāk palielinājās (+13%).

Novembrī, analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Āgenskalnā, savukārt Bolderājā piedāvājumu skaits bija proporcionāli vismazākais.

Novembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenās notika izmaiņas. Gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos tika novērotas negatīvas cenu svārstības. Būtiskākais cenu samazinājums novērots Bolderājā un Imantā, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 1%. Novembrī nekādas izmaiņas netika novērotas Rīgas dārgākajos mikrorajonos – Teikā un Āgenskalnā.

Salīdzinot ar 2023. gada sākumu, novembrī sērijveida dzīvokļu cenas bija zemākas par 7%. Savukārt salīdzinot ar 2022. gada sākumu, cenas bija zemākas par 6%.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas novembrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā saglabājās 1069 EUR/m² pozīcijā. Viena kvadrātmetra zemākā vidējā cena novembrī bija Bolderājā – 646 EUR/m², kas novembrī samazinājās.

Novembrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 51 000 līdz 55 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 30 000 līdz 41 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 27 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!