Foto: LETA

Darbu atstājis būvniecības uzņēmuma "Velve" vienīgais valdes loceklis Jānis Lapiņš, liecina viņa paziņojums medijos.

"2024. gada 18. janvārī pievienojos SIA "Velve" komandai ar mērķi sekmīgi īstenot iesāktos projektus, uzlabot uzņēmuma reputāciju, atgūt nozares līdera pozīcijas un veicināt uzņēmuma attīstību. Diemžēl pēdējā mēneša notikumi nav ļāvuši un liedz man uzsākt šo mērķu īstenošanu, tādēļ jau 12. februārī informēju akcionārus par lēmumu ar 23. februāri atstāt SIA "Velve" valdes locekļa amatu," norāda Lapiņš.

Iepriekš viņš bijis tādu uzņēmumu kā AS "Latvijas valsts meži", Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, "Aqua Riga", "Ldz infrastruktūra" valdes loceklis.

Kā liecina "Lursoft" dati, 2022. gadā "Velve" strādāja ar 69,152 miljonu eiro apgrozījumu un 3,2 miljonu eiro zaudējumiem.

Jau ziņots, ka būvniekam atzīstot nespēju pildīt savas līgumsaistības saistībā ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa būvniecību, līgums ar SIA "Velve" tika lauzts 13. februārī.

Novembrī "Velve" pabeidza slimnīcas A2 ēkas fasādes darbus, līdz ar to jaunbūvei ir aizvērta fasāde, lai pasargātu to no laika apstākļu nelabvēlīgas ietekmes. Tomēr mēneša beigās slimnīcas jaunā A2 ēkas pagrabstāvā nepareizas būvdarbu secības dēļ tika atklāts pelējums.

Pelējuma sporu klātbūtne ir ļoti nopietns apdraudējums nākotnes slimnīcai un tās pacientu drošībai, jo projekts paredz, ka pagrabstāva zonā tiek izvietoti jaunizveidotais operāciju bloks un Neatliekamās medicīnas centrs, kas nozīmē, ka pelējuma sporu klātbūtne nav pieļaujama nekādā gadījumā.

Pēc būvuzņēmēja pagrabstāva telpu tīrīšanas darbu pabeigšanas pagrabstāvā, PSKUS piesaistīja starp pusēm saskaņotus neatkarīgos ekspertus gan no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), gan "Bior" laboratorijas, kas veiks papildus pārbaudes, lai noteiktu, vai minētajā zonā darbus var droši turpināt un pelējums pilnībā likvidēts.

"Velve" vēlāk paziņoja, ka pelējuma skartās daļas ir demontētas, bet termiņu kavējumus esot ietekmējušas nepilnības un kļūdas slimnīcas būvprojektā. Tā apliecināja gatavību un spēju pabeigt būvniecību, taču tas aizņemtu 15 līdz 17 mēnešus. Tomēr slimnīca paziņoja, ka lauzīs līgumu ar būvnieku, bet "Velve" sola lēmumu apstrīdēt.

21. februārī pēc trīs stundu garām sarunām slimnīca pārņēma no "Velves" nepabeigto korpusu.

Līgums starp PSKUS un "Velvi" tika noslēgts 2020.gada 27.augustā, un tajā paredzētais darbu izpildes termiņš bija 30 mēnešu – jauno slimnīcas korpusu būvniekam vajadzēja pabeigt 2023.gada pavasarī. Līguma laikā pēc "Velves" ierosinājuma tā nosacījumi tika mainīti kopumā piecas reizes, bet darbu izpildes termiņi pagarināti trīs reizes, par 16 miljoniem eiro palielinot arī līgumcenu.

Rezultātā šo gadu laikā izbūvēti vien nepilni 60% paredzētā būvapjoma, no kuriem daļa nav nodoti pasūtītājam, kopumā neapgūstot 26 miljonus Eiropas Savienības finansējuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!