Foto: LETA

Valdība otrdien lēma piešķirt lauksaimniekiem 23,5 miljonus eiro kredītprocentu daļējai dzēšanai, portālu "Delfi" informēja Zemkopības ministrija (ZM).

Valdība otrdien pieņēma grozījumus noteikumos "Valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta piešķiršanas kārtība investīciju veicināšanai lauksaimniecībā", lai nodrošinātu ES atbalstu lauksaimniecībai 2024. gadā 34 miljonu eiro apmērā.

Atbalsts 23,5 miljonu eiro apmērā paredzēts kredītprocentu daļējai dzēšanai primārajiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvajām sabiedrībām, uzņēmējiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu pārstrādi, kā arī ar zvejniecību, akvakultūru vai to produktu apstrādi.

Grozījumi paredz atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai par visiem AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" ("Altum") aizdevumiem, kas izsniegti pēc 2015. gada 24. aprīļa, kā arī par tiem akciju "Altum" aizdevumiem, par kuriem atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai netika izmaksāts 2023. gadā.

Astoņi miljoni eiro apmērā tiks novirzīti lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes pētījumiem un lauksaimniecības zinātnisko institūciju materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanai.

Savukārt 2,5 miljonu eiro atbalsts rezervēts selekcijas materiāla izstrādei, lai veicinātu konvenciālo, integrēto un bioloģisko lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!