Foto: Saeimas administrācija

Ceturtdien, 9. maijā, pie Saeimas nama noritēja Eiropas dienas pikniks, kas bija veltīts Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā, "Delfi" informēja parlamentā.

Pikniku atklāja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Saeimas priekšsēdētāja aicināja atskatīties, kas ir veiksmīgas Eiropas pamatā, un novērtēja gan drosmīgos lēmumus pirms 20 gadiem, gan atbalstu Eiropas Savienībai arī šobrīd, turpinot veidot mūsu kopīgo šodienas Eiropu – demokrātisku, attīstītu valstu savienību. Izceļot Eiropas vērtības, D.Mieriņa uzsvēra Eiropas kopīgo kultūras bagātību – valodu, paražas un tradīcijas.

"Ciešākas saites ar citām Eiropas valstīm devušas daudz iespēju Latvijas sabiedrībai, un mūsu sabiedrība ir šīs iespējas drosmīgi izmantojusi labākas dzīves veidošanai," pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (P), norādot, ka šobrīd Latvija pati arvien biežāk iesaistās pārmaiņu radīšanā Eiropas Savienībā.

Aizstāvot Eiropas Savienības vērtības – brīvību, demokrātiju un likumos balstītu pasaules kārtību –, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs aicināja aktīvi iestāties par mieru gan Ukrainā, gan pašu mājās. "Tā ir iespēja būt daļai no Eiropas Savienības, kas aktīvi iestājas par labklājību, brīvību, suverenitāti, kas kopīgi var veidot labāku un taisnīgāku Eiropu," akcentēja Cepurītis.

Piknika dalībniekus uzrunāja arī Eiropas Savienības prezidējošās valsts – Beļģijas – vēstnieks Latvijā Karls Pēterss, kurš rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

Eiropas piknikā ikviens interesents neformālā gaisotnē bija aicināts kopā svinēt svētkus un iepazīties ar plašo Eiropas kulināro mantojumu, baudot Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas un Ungārijas, kā arī Eiropas Savienības kandidātvalstu Gruzijas un Ukrainas vēstniecību sarūpētos nacionālos ēdienus.

Tāpat pasākuma apmeklētāji varēja aplūkot kandidātvalsts Moldovas vēstniecības organizēto gleznu izstādi.

Savukārt īpašā svētku kūka bija tapusi sociālajā uzņēmumā Rīgā, kurā strādā talantīgi un aizrautīgi cilvēki ar invaliditāti. Tā nesa vēstījumu par Eiropu – atvērtu un iekļaujošu dzīves telpu, kurā ikvienam ir vienlīdzīgas iespējas strādāt, radoši izpausties un līdzdarboties, lai kopīgi taptu lielas lietas.

Eiropas piknika dalībnieki aktīvi piedalījās erudīcijas spēlē "Es un ES" un pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem. Labākie dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Svētku norises vieta bija arī viens no pieciem kontrolpunktiem orientēšanās spēlē "saSKATI EIROPU".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!