Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs 4. jūnijā Rīgā ticies ar Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātu pārstāvjiem. Delegācija uzturas informācijas vizītē Latvijā ar mērķi stiprināt sadarbību ar Latvijas iestādēm un pārrunāt aktuālos politiskos, ekonomiskos un sociālos procesus.

Sarunā valsts sekretārs klātesošos informējis par Latvijas aktualitātēm un prioritātēm Eiropas Savienības kontekstā, informē Ārlietu ministrijā.

Valsts sekretārs norādījis uz Latvijas iedzīvotāju lielo atbalstu dalībai Eiropas Savienībā (ES), gan pirms 20 gadiem balsojot referendumā, gan pašlaik, atzīmējot Latvijas dalības ES divdesmitgadi.

"Esot ES un NATO, mēs veidojam daļu no drošas, noteikumos balstītas pasaules, atbalstot Ukrainu tās cīņā par brīvību un mūsu kopējām Eiropas vērtībām," paudis valsts sekretārs. Viņš uzsvēris, ka kopīgie turpmākie darbi un izaicinājumi būs: visa veida atbalsta Ukrainai turpināšana; ekonomikas stiprināšana; klimata mērķu un vides izaicinājumu risināšana; enerģētikas drošība; kā arī ES paplašināšanās un pielāgošanās, bet visam centrā – cilvēku labklājība.

Valsts sekretārs atzīmējis, ka ES vienotība un drošība ir arī Latvijas izaugsme un drošība par nākotni. "Mūsu kopējs mērķis ir mūsu un mūsu nākotnes sabiedrību drošības, stabilitātes un labklājības nodrošināšana, eiropeiskās identitātes līdztekus savas valsts identitātei stiprināšana. Visu mūsu pienākums ir iedzīvotājiem labākas ES veidošana."

No 2024. gada 4. līdz 6. jūnijam Latvijā vizītē viesojas 18 Eiropas Komisijas dažādu ģenerāldirektorātu pārstāvji, lai iepazītos ar aktualitātēm savas darbības jomās. Vizītes laikā Eiropas Komisijas pārstāvjiem norisinās tikšanās arī Saeimas Eiropas lietu komisijā, Ministru prezidenta birojā, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecībā un Eiropas Parlamenta birojā Latvijā. Tāpat dalībnieki individuāli tiksies ar vairāku nozaru ministriju pārstāvjiem. Vizītes laikā dalībniekiem plānots arī apmeklēt uzņēmumu LMT, lai iepazītos ar tā darbu inovāciju jomā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!