Foto: LETA

Eiropas Padomes Parlamentārajai asamblejai ir jāstāv demokrātijas sardzē, uzsvērusi Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

"Visiem iespējamiem veidiem jāveicina taisnības uzvara pār Krieviju tās izvērstajā karā pret Ukrainu. Krievija ir jāsauc pie atbildības par tās pastrādātajām zvērībām. Lai atjaunotu taisnīgumu un kliedētu nesodāmības izjūtu, Krievijas iesaldētie līdzekļi ir jānovirza Ukrainas rekonstrukcijai. Fundamentāli svarīgs ir jautājums par nolaupīto bērnu atgriešanos mājās Ukrainā," pirmdien Francijas pilsētā Strasbūrā sarunā ar asamblejas jaunievēlēto prezidentu Teodoru Rusopulu sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Saeimas priekšsēdētājas biedre apsveica jaunievēlēto asamblejas prezidentu ar stāšanos amatā.

Demokrātijas noturība 2024. gadā būs īpaši būtisks jautājums, jo tieši šis pasaules vēstures atmiņā paliks kā līdz šim apjomīgākais vēlēšanu gads. Šādos apstākļos asamblejai ir aktīvi jāstāv demokrātijas sardzē un jāstrādā, lai novērstu ārvalstu iejaukšanās reālu ietekmi uz demokrātisku vēlēšanu procesiem, uzsver Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Asamblejai ir īpaša loma demokrātijas, cilvēktiesību un likuma varas principu un vērtību sargāšanā.

Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā piedalās asamblejas šī gada sesijas darbā. Sesijas laikā tiks spriests par Krievijas nolaupītajiem bērniem un to, kā panākt bērnu atgriešanu Ukrainā un pie ģimenēm, tāpat parlamentārieši diskutēs par plašsaziņas līdzekļu brīvības un žurnālistu drošības garantēšanu un par situāciju Baltkrievijā. Politiskajā komiteja, kurā strādā Z.Kalniņa-Lukaševica, strādā pie ziņojuma par atbalstu Ukrainas rekonstrukcijai, lai piedāvātu risinājumu, kā tiesiski konfiscēt un novirzīt Ukrainai Krievijas Centrālās bankas iesaldētos aktīvus.

Kopā ar Saeimas priekšsēdētājas biedri uz Strasbūru devies arī asamblejas Latvijas delegācijas vadītājas vietnieks Edmunds Cepurītis, delegācijas pastāvīgais pārstāvis Andris Bērziņš un pastāvīgā pārstāvja aizstājēja Aiva Vīksna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!