Foto: DELFI
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) no 1.oktobra saskaņā ar Veselības ministrijas uzsākto nozares pārvaldes reformu tiek pārveidota par Veselības norēķinu centru (VNC), informē VOAVA.

Reorganizācijas ietvaros tiek samazināts darbinieku skaits par vairāk kā pusi un pārskatītas funkcijas, kuras turpmāk veiks VNC.

Veselības norēķinu centra mērķis būs nodrošināt valsts garantēto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējas, slēdzot vairāk kā 4 900 līgumus ar pakalpojumu sniedzējiem un apmaksājot pakalpojumu sniedzēju veikto darbu.

No VOAVA pārņemtajām funkcijām VNC neveiks visu veselības aprūpes pakalpojumu cenu (tarifu) aprēķinus un kontroli par pakalpojumu sniedzēju veikto darbu un naudas līdzekļu izlietojumu.

Reorganizācijas ietvaros izveidota arī jauna un vienkāršota struktūra Centrālajā birojā teritoriālajās nodaļās, likvidējot divus direktora vietnieka amatus un samazinot departamentu skaitu no 16 uz 4. Darbinieku skaits samazināts par vairāk kā 51% - no līdzšinējiem 272 uz 139.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!