FKTK izsniedz Latvijā pirmo ES mēroga kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniedzēja darbības atļauju
Foto: Pixabay

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 16. augustā pieņēma lēmumu izsniegt SIA "CrowdedHero Latvia" Latvijā pirmo darbības atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniegšanai saskaņā ar Regulu Nr. 2020/1503. FKTK ir viena no pirmajām uzraudzības iestādēm, kas izsniegusi šāda veida atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniegšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SIA "CrowdedHero Latvia" komercdarbības būtība ir nodrošināt kolektīvās finansēšanas pakalpojumus uz ieguldījumiem kapitālā balstītos projektos. Investīcijas plānots piesaistīt jaunuzņēmumiem, izaugsmes stadijas un nobriedušiem uzņēmumiem, kā arī maziem un vidējiem uzņēmumiem ar esošu naudas plūsmu, kas atbilst SIA "CrowdedHero Latvia" noteiktajam biznesa modelim.

Ieguldījumus būs tiesīgi veikt nepieredzējuši un pieredzējuši ieguldītāji, tomēr pamata mērķa tirgus būs fiziska personas, kas dzīvo Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, vecumā no 25 līdz 45 gadiem, kuri meklē alternatīvu kolektīvās finansēšanas ieguldījumu platformu ar regulāru peļņas sadali dividenžu veidā. Plānotais minimālais ieguldījums – sākot no 100 eiro.

Pēc lēmuma pieņemšanas par SIA "CrowdedHero Latvia" iegūto atļauju sniegt kolektīvās finansēšanas pakalpojumu, FKTK nodrošina paziņojuma nosūtīšanu Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādei, kura minēto pakalpojuma sniedzēju iekļaus vienotā kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

Jāatgādina, ka 2022. gada 5. maijā stājies spēkā Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu likums, kas nosaka kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju darbības atļauju izsniegšanas un reģistrēšanas kārtību, to darbību un atbildību atbilstoši Regulai Nr. 2020/1503, kā arī FKTK kā kompetentās uzraudzības iestādes tiesības, pienākumus un pilnvarojumu izdot kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem saistošus normatīvos noteikumus.

Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējs ir starpniekorganizācija, kas saved kopā projekta īpašnieku, kas meklē finansējumu, ar ieguldītājiem, kuri vēlas finansēt projekta īpašnieka uzņēmējdarbības projektu.

Kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējam, lai sniegtu kolektīvās finansēšanas pakalpojumus Latvijā, ir jāsaņem FKTK izsniegta darbības atļauja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.