Latvijas Banka janvārī uzpirkusi vērtspapīrus par 80,5 miljoniem eiro
Foto: Shutterstock

Īstenojot valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmu (PSPP), Latvijas Banka 2018. gada janvārī iegādājās Latvijas valsts un eirozonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus par 80,5 miljoniem eiro.

Kopumā šajā programmā Latvijas Banka līdz šim iegādājusies vērtspapīrus par 6,8 miljardiem eiro, tajā skaitā 2015. gadā par 1,81 miljardu eiro, 2016. gadā – par 2,55 miljardiem eiro, bet 2017. gadā – par 2,36 miljardiem eiro, liecina centrālās bankas sniegtā informācija.

Valsts sektora vērtspapīru iegādes programma tika sākta 2015. gada martā, īstenojot galveno Eirosistēmas – Eiropas Centrālās bankas un eirozonas nacionālo centrālo banku – mērķi uzturēt vidēja termiņa inflāciju tuvu, bet mazāk par 2% gadā.

Valsts sektora vērtspapīru iegādes programma ir viena no sadaļām paplašinātajā aktīvu pirkšanas programmā, kurā ietilpst četras programmas: valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programma, korporatīvā sektora vērtspapīru pirkšanas programma), nodrošināto obligāciju pirkšanas programma un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru pirkšanas programma.

Valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programma ilgs līdz šā gada septembra beigām vai līdz brīdim, kad Eiropas centrālā būs pārliecinājusies, ka vērojama noturīga inflācijas līmeņa tuvināšanās cenu stabilitātes mērķim.

Source

DELFI Bizness

Tags

Eiropas Centrālā banka Latvijas Banka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form