Pāreja no lata uz eiro lielas problēmas naudas apstrādātājiem neradīs
Foto: F64

Pāreja uz eiro neradīs lielas problēmas naudas apstrādātājiem, jo lielākā daļa mūsdienu iekārtu ir vai nu paredzētas vairāku valūtu apstrādei, vai tām nepieciešamas tikai programmatūras izmaiņas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Bankā.

Ja Latvija 2014.gada 1.janvārī pievienosies eirozonai, jāņem vērā, ka dalībvalstu emitētās banknotes ir vienādas un atšķiras tikai burti banknotes numurā. Savukārt eiro monētas ir ar vienādu dizainu, bet atšķirīgu zīmējumu.

Uz Latvijas viena un divu eiro monētu reversa būs attēlots tautumeitas portrets, uz 10, 20 un 50 centu monētām - Latvijas lielā ģerboņa attēls, bet uz viena, divu un piecu centu monētām - Latvijas mazā ģerboņa attēls. Latvijas eiro monētu reversa dizaina izvēle notika jau 2004.gadā ideju konkursā, kur žūrija par labāko atzina jēkabpilietes Ilzes Kalniņas priekšlikumus.

Jau ziņots, ka Eiropas Centrālā banka un eirozonas valstu centrālās bankas gatavojas ieviest otro eiro banknošu sēriju. Šī sērija nosaukta par Eiropas sēriju - banknošu ūdenszīmē un hologrammā būs iestrādāts Eiropas portrets. Eiropa ir grieķu mitoloģijas tēls, no kura mūsu kontinents ieguvis savu nosaukumu.

Jaunās banknotes tiks ieviestas pakāpeniski vairāku gadu laikā. Pirmo 2013.gada maijā ieviesīs piecu eiro banknoti.

Eiropas sērijā izmantoti jaunākie sasniegumi banknošu tehnoloģijā, kas panākti kopš pirmās sērijas ieviešanas pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tās pretviltošanas elementi ir pilnveidoti, ļaujot panākt vēl lielāku banknošu drošību, tostarp ieviesti trīs jauni elementi - ūdenszīme ar portretu, hologramma ar portretu un smaragdzaļš skaitlis.

Tags

Eiro (valūta) Eiropas Centrālā banka

Comment Form