'Šiaulių bankas' un 'Invalda INVL' apvieno privātpersonu pakalpojumu biznesus
Foto: Publicitātes foto

Lielākā lietuviešu kapitāla banka "Šiaulių bankas" un Baltijas valstu investīciju pārvaldības un dzīvības apdrošināšanas grupa "Invalda INVL" apvieno privātpersonu pakalpojumu biznesus un gatavojas veidot finanšu tirgus dalībnieku, kas palielinātu konkurenci Baltijas valstu tirgū, "Delfi Bizness" informēja uzņēmumu pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šiaulių bankas" un "Invalda INVL" līgumu par privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošanu parakstījuši 22. novembrī. Pēc darījuma īstenošanas "Šiaulių bankas" grupa bez jau sniedzamajiem finanšu pakalpojumiem pārvaldīs arī otrā un trešā līmeņa pensiju fondu un investīciju fondus Lietuvā, paplašinās dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu biznesu Baltijas valstīs. Plānots, ka dzīvības apdrošināšanas biznesu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pārņems bankas meitassabiedrība "SB draudimas", kas strādā 22 gadus un pārvalda šo biznesu Lietuvā.

Latvijas pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanas sabiedrība IPAS "INVL Asset Management" un AS "INVL atklātais pensiju fonds", kura administrē 3. līmeņa pensiju plānus arī turpmāk piederēs "Invalda INVL" grupai. Šo sabiedrību klientiem līgumu nosacījumi nemainīsies.

"Šiaulių bankas" administrācijas vadītājs Vītauts Siņus uzsver, ka "Šiaulių bankas" grupa Lietuvā jau ieņem spēcīgas pozīcijas finansēšanas tirgū.

"Cenšoties kļūt par līderiem, stiprinām pozīcijas arī privātpersonu pakalpojumu biznesā. Apvienojuši "Šiaulių bankas" un INVL komandu, kurai jau ir pieredze un zināšanas par privātpersonu finanšu vajadzībām, iesoļosim citā, jaunas paaudzes finansēšanas pakalpojumu sniedzēja attīstības posmā, kas piedāvā vēl plašākus pakalpojumus no viena pakalpojumu sniedzēja, elastīgumu, pielāgojoties katra klienta vajadzībām, un esot tāds finanšu partneris, kas piedāvā unikālus risinājumus. Nešaubāmies, ka divu spēcīgu Lietuvas biznesu pieredzes sinerģija kļūs par stimulu tirgus konkurencei un radīs lielāku ekonomisko vērtību Baltijas valstīm," uzsver Siņus.

"Šiaulių bankas", kas šogad atzīmē 30 gadu jubileju, ir viena no Lietuvā visilgāk strādājošajām finanšu institūcijām. Bankas akcijas iekļautas "Nasdaq" Baltijas biržas Oficiālajā sarakstā. Kopš 2020. gada "Šiaulių bankas" darbību tieši regulē Eiropas Centrālā banka, tāpēc uzraudzībai tiek piemēroti tie paši principi un noteikumi, kādi tiek piemēroti lielākajām eiro zonas bankām.

"Invalda INVL" prezidents Darius Šulnis skaidro, ka kopējais apvienotās komandas mērķis – panākt, lai bankas pakalpojumi klientiem būtu vislabākā izvēle. "Savukārt darbiniekiem būs vairāk pašrealizācijas un pilnveidošanās iespēju. Aktīvi augošai bankai, kas attīsta pakalpojumu portfeli, saglabā augstu ienesīgumu un rūpējas par savu akciju vērtību, ir jākļūst vēl pievilcīgākai institucionālajiem un privātajiem investoriem," saka Šulnis.

Viņš pauž, ka darījums dod ieguvumu arī "Invalda INVL" akcionāriem gan gaidāma straujāka "Šiaulių bankas" akciju paketes vērtības pieauguma dēļ, gan darījuma laikā atklājušās ieguldījumu pārvaldes privātpersonu pakalpojumu biznesa patiesās vērtības dēļ. "Ievērojot starptautisko grāmatvedības standartu prasības, viss galvenais INVL investīciju pārvaldes bizness tiek uzskaitīts, izmantojot pašu kapitāla metodi, un tas neatklāj biznesa patieso vērtību, kura ir ievērojami lielāka," saka Šulnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apvienotais privātpersonu pakalpojumu bizness veido 237,5 tūkst. INVL grupas privātpersonu pakalpojumu klientu un 1,04 miljardi eiro līdzekļu pārvaldīšanā (pēc 2022. gada 30. septembra datiem). Grupas Latvijā pārvaldītie dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klientu līdzekļi šā gada septembra beigās bija 22,8 milj. eiro.

"Šiaulių bankas" un "Invalda INVL" privātpersonu pakalpojumu biznesu apvienošanas darījumu plānots pabeigt 2023. gada beigās. Darījums tiks pabeigts, kad tam piekritīs "Invalda INVL" un "Šiaulių bankas" akcionāru ārkārtas sapulces, un tiks saņemtas visas nepieciešamās uzraudzības institūciju atļaujas.

Darījuma laikā "Šiaulių bankas" finanšu padomnieks bija "Talisman", neatkarīgu "Invalda INVL" privātpersonu pakalpojumu biznesa novērtējumu veica starptautiskā profesionālo pakalpojumu sabiedrība "Ernst & Young Baltic". "Šiaulių bankas" juridiskajos jautājumos konsultēja advokātu profesionālā apvienība "Walless", bet "Invalda INVL" – advokātu birojs "Sorainen".

Darījuma vērtība sasniedz 40,2 miljonus eiro. Saskaņā ar vienošanos pēc darījuma īstenošanas "Invalda INVL" piederēs 9,39% "Šiaulių bankas" akciju. Darījuma pabeigšanai "Šiaulių bankas" emitētu jaunu mērķa akciju emisiju, kuru, maksājot 0,645 eiro par akciju (par 5% vairāk nekā bankas akcija maksāja 22. novembrī "Nasdaq Vilnius" biržā), izpirktu "Invalda INVL" grupa. Pabeidzot šo un citus paziņotos akciju iegādes darījums, "Invalda INVL" palielinātu "Šaulių bankas" akciju daļu līdz aptuveni 20%.

Pēc šī darījuma "Invalda INVL" grupa Latvijā arī turpmāk aktīvi darbosies privātā kapitāla un alternatīvu investīciju pārvaldības nozarēs, sniegs "Family Office" pakalpojumus un pārvaldīs otrā un trešā līmeņa pensiju plānus Latvijā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.