'Signet Bank' iegādājusies 'Expobank'
Foto: LETA

Pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Eiropas Centrālās Bankas atļaujas saņemšanas tika pabeigts darījums, kura ietvaros līdzšinējais AS "Expobank" vienīgais akcionārs Igors Kims pārdeva visas sev piederošās akcijas vietējā kapitāla bankai "Signet Bank" AS. Darījuma nosacījumus un cenu puses vienojās nepubliskot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc darījuma pabeigšanas plānota abu banku apvienošanās, kas tiks īstenota 2022. gada laikā. Apvienotā banka turpinās strādāt ar Signet Bank zīmolu un īstenot līdzšinējo Signet Bank stratēģiju – Latvijas uzņēmēju un tiem piederošo kompāniju apkalpošanu, ar uzsvaru uz finansējuma piesaistīšanas un investīciju pārvaldīšanas risinājumiem.

"AS Expobank iegādes darījums stiprina Signet Bank pozīcijas vietējā tirgū, ļauj palielināt biznesa apjomus un iegūt papildu infrastruktūru tālākai veiksmīgai attīstībai. Latvijas banku sektors piedzīvo evolūciju, kuras ietvaros mēs redzam iespējas Latvijas banku sektora konsolidācijai, lai izveidotu vēl spēcīgāku vietējā kapitāla banku, kas vietējiem uzņēmējiem piedāvā plašu pakalpojumu un finansēšanas risinājumu klāstu," norāda "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

"Ar skaidru finanšu tirgus attīstības vīziju Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir kļuvusi par spēcīgu un atbalstošu partneri evolucionējošām bankām, kas veicināja arī šī darījuma veiksmīgu pabeigšanu. 2021. gadā Signet Bank nodrošināja saviem klientiem finansējumu 200 milj. EUR apjomā obligāciju emisiju un kredītu formā. Pēc apvienošanas procesa ar AS Expobank pabeigšanas, esam apņēmības pilni sniegt vēl lielāku ieguldījumu Latvijas uzņēmumu finansēšanā."

"Mums ir prieks, ka varam uzticēt aktīvus kvalificētam, pieredzējušam un stabilam partnerim. Savukārt mēs plānojam izvietot kapitālu Krievijas "Экспобанк" attīstībā, kā arī jaunos projektos Āzijā," saka AS "Expobank" direktoru padomes priekšsēdētājs un akcionārs Igor Kims.

Līdz apvienošanas brīdim "Signet Bank" un "Expobank" turpinās darboties kā atsevišķas kredītiestādes, līdz ar to pašreiz nekādu izmaiņu ikdienas darbā ar klientiem un klientu apkalpošanā nebūs. AS "Expobank" klienti savlaicīgi saņems informāciju par plānotajām izmaiņām 2022. gada laikā.

"Signet Bank" dibināta 1992. gadā ar sākotnējo nosaukumu Latvijas Biznesa banka. Kopš 2013. gada Signet Bank stratēģija vērsta uz uzņēmējiem un tiem piederošo kompāniju apkalpošanu, liekot uzsvaru uz klientu kapitāla apkalpošanas kvalitāti un investīciju projektu strukturēšanu. "Signet Bank" akcionāri ir deviņi Latvijas un starptautiskie privātie investori.

“Expobank” pēc aktīvu lieluma ieņem 13. vietu starp Latvijā strādājošajām bankām, liecina Finanšu nozares asociācijas dati. Bankas aktīvi pērnā gada 3. ceturkšņa beigās bija 86,89 miljoni eiro. “Signet Bank” ir 7. lielākā banka pēc aktīvu skaita, to kopējai vērtībai sasniedzot 305,6 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.