Vēl trīs uzņēmumi ar ES fondu atbalstu piesaistīs finansējumu kapitāla tirgos
Foto: Pexels

Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases noslēdzošajā ceturtajā kārtā saņemti trīs uzņēmumu iesniegumi, informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmumu iesniegumi vēl tiks izvērtēti, tāpēc to nosaukumi netiek atklāti, skaidroja CFLA pārstāvji.

Izvērtēšanu plānots pabeigt līdz jūlija beigām, pēc tam ar uzņēmumiem, kuri atbilst kritērijiem, CFLA slēgs līgumus par finansējuma piešķiršanu.

Atbalsta pretendenti pārstāv pakalpojumu un tirdzniecības nozari.

Pieejamais ES fondu atbalsts ir pietiekams, lai varētu atbalstīt ieceres, ja tās atbildīs programmas nosacījumiem, norāda CFLA pārstāvji. Visos projektu iesniegumos plānota akciju emisija un prasītais finansējums - 296 250 eiro - ir 79% no atlikušā ES fondu atbalsta 375 375 eiro apmērā.

ES fondu atbalsta programmas ietvaros mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgai akciju vai parāda vērtspapīru emisijai biržā saņems līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no kopējām sagatavošanās izmaksām. Atbalsts komersantiem tiks sniegts granta veidā, nepārsniedzot 100 000 eiro akciju emisijas gadījumā un 20 000 eiro parāda vērtspapīru emisijas gadījumā.

Programmas ietvaros atbalsta saņēmējiem būs jānodrošina sekmīga akciju vai parāda vērtspapīru iekļaušana biržas "Nasdaq Riga" regulētajā tirgū vai biržas alternatīvajā tirgū "First North" ne vēlāk kā divu gadu laikā no līguma ar CFLA par projekta īstenošanu noslēgšanas. Par sekmīgu akciju emisiju uzskata akciju emisiju vismaz 500 000 eiro apmērā.

Trijās līdz šim izsludinātajās projektu atlasēs lielākā interese bija par akciju emisiju - pirmajā kārtā CFLA saņēma astoņus projektu iesniegumus šī mērķa īstenošanai un vienu - obligāciju emisijai. Otrajā kārtā saņemti pieci iesniegumi, četri no tiem par akciju, viens - par obligāciju emisiju. Trešajā kārtā akciju emisijai pieteicās seši uzņēmumi.

Četri uzņēmumi šobrīd īsteno projektus, kurus plānots pabeigt līdz 2023.gadam.

Programmas īstenošanai kopumā paredzēts miljons eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), tostarp indikatīvi 0,8 miljoni eiro akciju emisijas atbalstam un 0,2 miljoni eiro parāda vērtspapīru atbalstam.

ES fondu atbalsts uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos paredzēts pasākuma "Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos" ietvaros.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.