Āfrikas cūku mēri atklāj 144 cūku saimniecībā Griškānu pagastā
Foto: LETA

Āfrikas cūku mēris konstatēts 144 cūku saimniecībā Rēzeknes novada Griškānu pagastā, portālam "Delfi" pavēstīja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

PVD saimniecībā jau veicis Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumus.

Ap slimības skarto saimniecību trīs kilometru rādiusā ir noteikta aizsardzības zona, bet desmit kilometru rādiusā - uzraudzības zona. Tajās tiks pastiprināti kontrolēts mājas cūku veselības stāvoklis, kā arī dzīvnieku pārvadāšanas transporta līdzekļu kustība, klāstīja Joffe.

"Aizsardzības zonā aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus tās vismaz 40 dienas pēc slimo dzīvnieku iznīcināšanas un skartās saimniecības sākotnējās dezinfekcijas veikšanas," piebilst PVD.

PVD atgādina, ka slimības uzliesmojuma gadījumā valsts kompensāciju var saņemt, ja cūkas bijušas reģistrētas un saimniecībā ievērotas biodrošības prasības. Par to ieviešanu un izpildi atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

Jau vēstīts, ka pēdējā laikā atsevišķās saimniecībās atkal konstatēts Āfrikas cūku mēris.

Āfrikas cūku mēris Latvijā tika konstatēts 2014.gada 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Tags

Cūku mēris Lauksaimniecība Rēzekne

Comment Form