Ar ALTUM atbalstu viesnīcu operators 'Mogotel' izvērsīs darbību Eiropā
Foto: Publicitātes foto

"Altum" Kapitāla fonds noslēdzis līgumu par investīciju projektu ar Latvijas viesnīcu operatora "Mogotel " SIA uzņēmumu "Mogotel Development Holding" tā darbības izvēršanai Eiropas valstīs. Kopējais piešķirtā finansējuma apjoms plānots līdz pieciem miljoniem eiro jaunu viesnīcu Eiropā pārņemšanai pārvaldīšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kapitāla fonda finansējums aizdevuma veidā dos iespēju “Mogotel” uzņēmumam pielāgoties jaunajai tirgus situācijai un īstenot biznesa modeli, kas palīdzēs īstenot tālākas attīstības plānus un izvērst darbību ārvalstīs. Pirmais apstiprinātais projekts ir Kapitāla fonda finansējuma ieguldījums viesnīcas pārvaldīšanai vienā no Polijas pilsētām, savukārt kā nākamais solis plānots ieguldījums viesnīcas pārvaldīšanai vienā no Vācijas pilsētām.

"Mogotel" valdes priekšsēdētāja Jeļena Stirna atklāj, ka Investīciju projekts kopumā paredz padziļinātas tirgus izpētes gadījumā, atrast aptuveni septiņus viesnīcu projektus dažādās Eiropas Savienības valstīs, ko “Mogotel Development holding” pārņemtu savā pārvaldīšanā. “Redzam tendenci Eiropā un citos tirgos, ka ir lielas attīstības iespējas viesnīcu operatoram, jo notiek lielas pārmaiņas. Ir viesnīcas, kas šajā pandēmijas laikā palika bez operatoriem, mainās arī viesnīcu īpašnieku attieksme. Daudzi viesnīcu īpašnieki šajā krīzē saprata, ka lielāks ieguvums būs, ja viesnīcu pārvaldīs profesionāls operators, kā arī viesnīcu veiksmīga pārvaldība un līdz ar to arī atdeve no investīcijas ir sarežģītāks process, nekā var likties,” viņa stāsta.

“Lai arī viesmīlība ir viena no visvairāk Covid-19 pandēmijas skartajām nozarēm pasaulē, līdz ar vakcinācijas aptveres palielināšanos Eiropā tiek prognozēta samērā ātra nozares atkopšanās. “Mogotel grupas” līdzšinējā pieredze un uzkrātās īpašās zināšanas un prasmes viesnīcu pārvaldīšanā ir labs pamats sasniegt plānoto investīciju atdevi pat ātrāk nekā pirmskrīzes periodā," komentē "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

“Mogotel” ir viens no lielākajiem viesnīcu operatoriem Baltijā, kas viesmīlības un tūrisma biznesā darbojas jau vairāk nekā 18 gadus. Šobrīd “Mogotel” pārvalda 14 viesnīcas Eiropā: 10 viesnīcas Latvijā, pa vienai Igaunijā un Bulgārijā, un divas Ukrainā ar kopumā vairāk nekā 1700 viesnīcu numuriņiem. Uzņēmums pārvalda viesnīcas "Wellton Hotels", "Rixwell Hotels", "Rija Hotels". Līdz Covid-19 izraisītās krīzes sākumam “Mogotel” savās pārvaldītajās viesnīcās uzņēma ap 800 tūkst. viesu gadā, nodrošinot vidējo noslodzi 85% gadā un vairāk, atkarībā no viesnīcas veida un atrašanās vietas.

Āltum" Kapitāla fonds ir viens no "Altum" finanšu instrumentiem Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmumiem, kas vīrusa ietekmes rezultātā ir gatavi pielāgot savu līdzšinējo darbību, mainot biznesa modeli, pielāgojot produktu izstrādi, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izejot jaunos eksporta tirgos, kā arī veicinot izaugsmi. Fonda kopējais apjoms ir 100 miljoni eiro, no kuriem puse ir publiskais finansējums, bet otra puse – privāto pensiju fondu līdzekļi. ALTUM Kapitāla fonds var veikt ieguldījumus līdz 10 miljoniem eiro uzņēmuma kapitālā, korporatīvajās obligācijās, vai izsniegt aizdevumus kā “Mogotel Development Holding” gadījumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Reinis Bērziņš Viesnīca Eiropas Savienība Altum Mogotel
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form