Ar LAD direktori tiks pārtrauktas darba attiecības
Foto: LETA

Lauku atbalsta dienestā (LAD) direktore Anna Vītola–Helviga pēc otrā amata pilnvaru termiņa beigām šogad 23. septembrī atstās dienesta vadītājas amatu, pastāstīja Vītola-Helviga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa atgādināja, ka LAD vadītāju amatā ieceļ uz pieciem gadiem, un viņai septembrī beigsies otrais piecu gadu darba termiņš. "Ir jauns zemkopības ministrs un ir jauni valdības uzstādījumi, man faktiski netiek piedāvāts turpināt darbu šajā amatā. Vienojāmies par korektu darba attiecību pārtraukšanu," teica LAD direktore.

Viņa skaidroja, ka, tuvojoties otrā piecu gadu darba termiņa beigām, tikusies ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (VL–TB/LNNK) un sarunas laikā viņa aicināta pārtraukt darba attiecības. "Es tam piekritu, jo man kā iestādes vadītājam šāda lieta ir jāakceptē," teica LAD direktore, norādot, ka šādu ministra lēmumu viņa nav gaidījusi, jo bija pārliecināta, ka darbi sokas labi un bija gatava turpināt vadīt dienestu.

Pēc Vītolas–Helvigas teiktā, ministra pamatojums lēmumam neturpināt darba attiecības ar viņu bijis tas, ka pie varas Latvijā ir jauna valdība ar citiem uzstādījumiem un nepieciešama iestāžu vadītāju maiņa. Vienlaikus viņa vērsa uzmanību, ka ne visu iestāžu vadītājus nomaina un joprojām ir iestādes, kuras turpina vadīt cilvēki ar 20 gadu stāžu, kas pagarina darba attiecības.

LAD direktore pauda cerību, ka viņas amata pēctecību uzņemsies šī amata cienīgs, spēcīgs cilvēks, kas nāks ar jaunām idejām. Vītola-Helviga izteica vēlmi, ka iesākto turpinās kāds no viņas diviem vietniekiem, un saglabāsies viņas iesākto darbu pēctecība. "Uzskatu, ka man ir divi ļoti labi vietnieki, kuriem abiem ir tikai 40 gadi un viņi ļoti labi pārzina iestādes darbu," teica LAD direktore.

Vītola–Helviga pagaidām nezināja teikt, kādas būs viņas darba gaitas pēc dienesta direktores amata atstāšanas. "Pašlaik skatos uz to relaksēti – ja vienas durvis aizveras, iespējams, atvērsies kādas citas," teica LAD direktore.

Viņa piebilda, ka mērķtiecīgi jaunu darbu patlaban nemeklē un koncentrējas uz esošo pienākumu pildīšanu. Pirms amata atstāšanas Vītola-Helviga ir iecerējusi arī izmantot atvaļinājumu.

Tikmēr zemkopības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Santa Vaļuma sacīja, ka Vītola–Helviga iesniegusi atlūgumu un darba gaitas dienestā atstās pēc pašas vēlēšanās ģimenes apstākļu dēļ.

Vaļuma noliedza, ka LAD direktores aiziešanas iemesls ir jaunās valdības vēlme nomainīt ilggadējus iestāžu vadītājus, kā to norādījusi pati Helviga–Vītola. Pēc zemkopības ministra padomnieces sacītā, tāda uzstādījuma nav bijis – darba tiesisko attiecību pārtraukšanas pamatā ir pašas Vītolas-Helvigas iesniegums par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu.

Viņa teica, ka, atbilstoši likumā noteiktajam, tiks izsludināts konkurss uz LAD direktora amatu.

Helviga–Vītola LAD vada kopš 2009. gada.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lauksaimniecība Zemkopības ministrija TB/LNNK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form