Atklāts Tārgales sauszemes vēja parks
Foto: Publicitātes foto

Uzņēmums "Utilitas" ceturtdien atklājis sauszemes vēja parku Ventspils novada Tārgales pagastā, informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vēja parks sastāv no 14 turbīnām, ko piegādā turbīnu ražotājs "Vestas". Tas gadā saražos līdz 155 GWh zaļās elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai nosegtu vairāk nekā 50 000 mājsaimniecību gada enerģijas vajadzības, skaidro uzņēmumā. Tārgales vēja parks būtiski palielinās vēja enerģijas īpatsvaru Latvijā.

"Strauja energoapgādes drošības stiprināšana visai Eiropai šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vēja enerģijai Baltijas reģionā ir liels potenciāls un tās attīstība ir vienlīdz svarīga gan klimata mērķu sasniegšanai, gan enerģētiskās drošības nodrošināšanai. "Utilitas" sper ātrus un ilgstošus soļus, lai būtiski palielinātu vēja enerģijas īpatsvaru, jo uzskatām, ka tas ir ātrākais un ilgtspējīgākais veids, kā reģionā panākt enerģētisko neatkarību, tāpēc esam patiesi priecīgi šodien atvērt Latvijā lielāko vēja parku un mēs ceram, ka tas būs pirmais no vēl daudziem," stāsta "Utilitas Group" vadītājs Prīts Koits (Priit Koit).

"Tārgales vēja parkā uzstādītas četrpadsmit vēja turbīnas ar jaudu 4,2 MW. Kopā ar uzņēmumiem "Nordecon Betoon", "Verston Ehitus", "Connecto Eest"i, kā arī vairākiem vietējiem Latvijas uzņēmumiem varējām uzbūvēt šo vēja parku. Vējam joprojām ir nozīmīga loma elektrības nodrošināšanā kopienām, un "Vestas" vēja turbīnas piedāvā augstu efektivitāti un uzticamību dažādos vēja apstākļos," skaidro "Utilitas Wind" valdes loceklis un vadošais projekta īstenotājs Renārs Urbanovičs.

Tārgales vēja parka detālplānojumu Ventspils novada dome apstiprināja 2011. gadā. Būvniecība tika uzsākta 2021. gada pavasarī un pabeigta 2022. gada vasarā. Investīciju kopējās izmaksas ir 75 miljoni eiro. Šī gada pavasarī "Utilitas Wind" iegādājās arī Grobiņas vēja parku ar kopējo jaudu 20 MW. Igaunijā "Utilitas" attīsta gan jūras, gan sauszemes vēja parkus, un šovasar tika uzsākta pirmā sauszemes vēja parka būvniecība. Uzņēmuma mērķis ir audzēt ražošanas portfeli visā reģionā un šim nolūkam sadarbojas ar valsti, pašvaldību, kopienām, zemes īpašniekiem un citām iesaistītajām pusēm.

"Utilitas" ir Igaunijas lielākais atjaunojamās enerģijas ražotājs un centralizētās siltumapgādes uzņēmums. 2021. gadā "Utilitas" saražoja 1,7 TWh siltuma un 330 GWh elektroenerģijas. "Utilitas" konsolidētie ieņēmumi 2021. gadā bija 161 miljons eiro un aktīvi 486 miljoni eiro. Uzņēmums pieder "European Diversified Infrastructure Fund II", kura aktīvus pārvalda "First Sentier Investors" un "Utilitas" valdes locekļiem piederoši uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.