Baltijas valstu dzelzceļa uzņēmumi vienojušies par pirmo kopīgo konteinervilciena maršruta izveidi
Foto: Satiksmes ministrija

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dzelzceļa uzņēmumi vienojušies par intermodālā konteinervilciena "Amber Train" maršrutā Šestoki-Rīga-Tallina organizēšanu, informēja VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) pārstāvji.

Vienošanās panākta vakar, 12. martā, Rīgā notikušās tikšanās laikā.

LDz un tās meitassabiedrību SIA "LDZ Cargo" un "SIA "LDz Loģistika", kā arī Lietuvas valsts dzelzceļu kompānijas AB "Lietuvos geležinkeliai" un Igaunijas dzelzceļa uzņēmuma sabiedrības "EVR Cargo" pārstāvji bija vienisprātis, ka ir nepieciešams apvienot spēkus, lai paātrinātu konteinervilciena organizēšanu maršrutā Šestoki-Rīga-Tallina.

Lai tas notiktu, darba grupa vienojās izstrādāt konkurētspējīgu tarifu piedāvājumu un konteinervilciena kursēšanas grafiku, kā arī sagatavot pakalpojumu piedāvājumu tiem kravu īpašniekiem, kuri patlaban savu kravu pārvadāšanai neizmanto dzelzceļa infrastruktūru.

LDz prezidents Edvīns Bērziņš uzsvēra, ka notikusī tikšanās un tās rezultāts ir labs piemērs Baltijas valstu sadarbībai, kurai ir nepietiekami izmantots potenciāls.

"Nākotnē jaunas iespējas var radīt jaunveidojamā Eiropas sliežu platuma infrastruktūra, taču jau šodien mēs varam strādāt esošajā tīklā, nodrošinot klientiem ērtu un efektīvu kravu loģistiku," norādīja Bērziņš.

Konteinervilciena maršruta sekmīgai izstrādei tikšanās dalībnieki vienojās dalīties pieredzē par kravas pārvadājumu organizēšanu visās trijās Baltijas valstīs, kā arī izskatīt iespēju klientiem piedāvāt elektronisku dokumentu noformēšanu.

Konkrēta piedāvājuma izstrādei un konteinervilciena maršruta izveidei tiks veidota darba grupa, kurā iesaistīsies visu trīs pušu pārstāvji. Pirmā darba grupas sēde plānota jau marta beigās, atzīmēja LDz pārstāvji.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna LDz valdošais uzņēmums.

Source

LETA

Tags

Baltija Eiropa Latvijas dzelzceļš
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form