'Binderam' nav informācijas, kāpēc KNAB paņēmis daļu ar Barona ielas remontu saistīto dokumentu
Foto: LETA

Ceļu būves uzņēmumā SIA "Binders" Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā nedēļā paņēmis daļu dokumentu, kas attiecas uz Krišjāņa Barona ielas remontdarbiem, apstiprināja "Bindera" pārstāve Vita Noriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"KNAB darbinieki ieradās uzņēmumā, parunāja ar "Bindera" darbiniekiem, kuri piedalījās Barona ielas remontdarbos - projekta vadītājiem, darbu vadītājiem. Tāpat KNAB darbinieki uz vietas apskatīja ar būvdarbu izpildi saistītos dokumentus, daļu no tiem paņēma sev līdzi. Nekādas kratīšanas vai citas līdzīgas darbības uzņēmumā nav veiktas," sacīja Noriņa.

Viņa piebilda, ka uzņēmumam nav plašākas informācijas par to, kas tieši interesē KNAB.

KNAB sācis kriminālprocesu par, iespējams, veiktiem noziegumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar dokumentu viltošanu būvdarbu procesā Rīgā, Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanā.

Iegūtie pierādījumi dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka Satiksmes departamenta rīkotajā iepirkumā "Rīgas pilsētas ielu seguma periodiskās atjaunošanas darbi 2015.gadā" iepirkuma daļā "Ielu seguma atjaunošana. Seguma atjaunošana Krišjāņa Barona ielā" valsts amatpersona veikusi dienesta viltojumu.

Kriminālprocess sākts oktobrī. Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta, līdz ar to nav zināms, vai kādai amatpersonai jau ir noteikts aizdomās turētā vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Krimināllikums par dokumenta viltošanu vai par viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kopumā brauktuves remontdarbi izmaksājuši 2,6 miljonus eiro, bet ietves - 900 000 eiro. Ielas remontdarbu kvalitāte vairākkārt izraisījusi sabiedrības sašutumu. 12.oktobrī tika apsekota visa Barona iela, un būvdarbu veicējiem divu nedēļu laikā bija jānovērš pēdējie defekti. Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins oktobra vidū atturējās vērtēt paveikto darbu ielas sakārtošanā un norādīja, ka tas būs tuvāko mēnešu process, kad norisināsies izvērtēšana un konkrētas procedūras, precīzi arī aprēķinot darbu apjomu.

Satiksmes departaments arī paziņojis, ka soda sankciju apmērs Krišjāņa Barona ielas remontdarbu veicējam būs zināms pēc būvdarbu pabeigšanas.

16.augustā saistībā ar Rīgas ielu remontdarbu lēno gaitu no amata tika atstādināts Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. Viņa vietā par pienākuma izpildītāju iecelts Jakrins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Binders Emīls Jakrins KNAB Krišjāņa Barona iela
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form