Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šā gada oktobrī uzsācis kriminālprocesu par dienesta viltojumu saistībā ar Rīgas domes (RD) iepirkumu par Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanu, portālam "Delfi" pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Pēc viņas teiktā, kriminālprocess sākts par, iespējams, veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar dokumentu viltošanu būvdarbu procesā Barona ielas seguma atjaunošanas gaitā.

"Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta rīkotajā iepirkuma "Rīgas pilsētas ielu seguma periodiskās atjaunošanas darbi 2015.gadā" iepirkuma daļā "Ielu seguma atjaunošana. Seguma atjaunošana Krišjāņa Barona ielā" valsts amatpersona veikusi dienesta viltojumu," norāda KNAB.

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins portālam "Delfi" apstiprināja, ka KNAB ir veicis procesuālas darbības Satiksmes departamentā, izņēmis dokumentāciju, kas saistīta ar Krišjāņa Barona ielas brauktuves būvniecību.

Lēmumā par dokumentu izņemšanu ir norādīts pants par dienesta viltojumu. "Varu norādīt, ka šobrīd nav saņemts iesniegums no KNAB par kādas amatpersonas atstādināšanu no amata," pauda Jakrins, aicinot pēc papildus informācijas vērsties pie procesa virzītāja.

KNAB portālam "Delfi" nekonkretizēja iespējamo aizdomās turēto personu loku, norādot, ka izmeklēšanas interesēs pašlaik plašāka informācija netiek sniegta.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka Barona ielas rekonstrukcija sākās 2015. gada septembrī. RD Satiksmes departaments to nosauca par "vienu no pēdējo gadu lielākajiem projektiem ielu infrastruktūras uzlabošanā".

2015. gada būvsezonā īstenots pirmais etaps - atjaunots segums visā ielas garumā no Aspazijas bulvāra līdz Brīvības ielai. Brauktuves segums atjaunots, pilnībā to nobruģējot, arī tajā ielas posmā, kur bija ir asfaltbetona segums.

Kopējās Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanas izmaksas 2015. gadā bija 2,6 miljoni eiro.

Pēc seguma atjaunošanas šogad turpināts projekta nākamais etaps – ietvju atjaunošana. Savukārt pēdējā atjaunošanas etapā Krišjāņa Barona iela tiks labiekārtota. Tostarp uz ietvēm un skvēros tiks uzstādīti puķupodi, soliņi atpūtai un labiekārtoti līdz šim pamestie vai neapkoptie laukumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!