Būvkompānija 'Arčers' iepriekšējo finanšu gadu noslēgusi ar zaudējumiem
Foto: LETA

Laika periodā no 2021.gada 1. jūnija līdz šā gada 31. maijam būvkompānija SIA “Arčers” strādāja ar 18,25 miljonu eiro apgrozījumu, finanšu gadu noslēdzot ar 1,7 miljonu eiro zaudējumiem, liecina "Lursoft" Klientu portfeļa publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salīdzinot ar gadu iepriekš, SIA “Arčers” apgrozījums samazinājies par 51%.

Uzņēmums iesniegtajā vadības ziņojumā norādījis, ka tam nav izdevies sasniegt plānotos finanšu rādītājus, jo tā darbību būtiski ietekmēja sarežģītā situācija pasaulē – Covid-19 pandēmijas ierobežojumi un karš Ukrainā.

SIA “Arčers” skaidro, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē nācās gan saskarties ar saslimstību, gan būvmateriālu cenu pieaugumu un lielākiem piegāžu termiņiem. Krievijas uzsāktā kara ietekmē daudzas Krievijas un Baltkrievijas personas tika iekļautas sankciju sarakstos, līdz ar to apstājās daudzu materiālu piegādes no šīm valstīm un/ vai sankciju sarakstos esošo personu saistītajiem uzņēmumiem.

Sankciju ietekmē īpaši sadārdzinājās un tika apgrūtinātas metāla izstrādājumu piegādes, būvmateriālu cenas sadārdzinājās praktiski visos preču segmentos, tādējādi ievērojami apgrūtinot iepriekš noslēgto līgumu izpildi, jo tie neparedzēja cenu indeksāciju. Karš Ukrainā arī ietekmējis darba spēka izmaksas, jo daudzi būvdarbos nodarbinātie ukraiņu būvstrādnieki atgriezās dzimtenē, lai to aizstāvētu, līdz ar to palielinājās darba spēka deficīts.

Lai Covid-19 pandēmijas un kara ietekmē neparedzētā būvmateriālu sadārdzinājuma dēļ SIA “Arčers” netiktu radīti vēl lielāki zaudējumi, ar diviem pasūtītājiem uzņēmums noslēdzis vienošanos par būvdarbu līgumu izbeigšanu (Smiltenes sociālo māju izbūve un rekreācijas centra Rēzeknē izbūve).

Uzņēmums turpina optimizēt iekšējos procesus ar mērķi samazināt veicamo darbību skaitu un darbietilpību, veicinot savu konkurētspēju.

"Lursoft" dati rāda, ka aizvadītajā finanšu gadā SIA “Arčers” bija darba devējs 106 darbiniekiem. Pērn uzņēmums valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājis 841,32 tūkstošus eiro, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 444,66 tūkstošus eiro. Salīdzinot ar citiem dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, SIA “Arčers” gadījumā nodokļu iemaksu apjoms uz vienu darbinieku bijis ievērojami augstāks nekā nozarē vidēji.

"Lursoft" izziņas informācija atklāj, ka šogad SIA “Arčers” uzvarējis astoņos publisko iepirkumu konkursos.

Finanšu gadā, kas bija no 2020.gada 1. jūnija līdz 2021. gada 31. maijam, SIA "Arčers" strādāja ar 35,664 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,632 miljonu eiro peļņu.

SIA "Arčers" vienīgais īpašnieks ir AS "UGN", bet kā patiesais labuma guvējs norādīts Lihtenšteinas pilsonis Džīvs Aleksandrs Braiens.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.