BVKB vadītāja: enerģētikas uzraudzības nodrošināšanai nepieciešami papildu resursi
Foto: LETA

Nākamgad Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pārņems enerģētikas uzraudzību valstī, tostarp ēku energoefektivitātes uzraudzību, naftas produktu kvalitātes uzraudzību, tāpēc birojam ir nepieciešami papildu resursi, sacīja BVKB vadītāja Svetlana Mjakuškina.

Jūlija vidū Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu enerģētikas politikas īstenošanas funkcijas uzticēt BVKB. Tādējādi birojs papildus esošajiem pienākumiem īstenos padsmit dažādas jaunas funkcijas, tostarp elektrostaciju fiziskās pārbaudes un degvielas tirgus uzraudzības darbības. Lai plānotās izmaiņas īstenotu, nepieciešams veikt izmaiņas trīs likumos un vairāk nekā 20 Ministru kabineta noteikumos.

"Protams, esam veikuši aprēķinus, kādi resursi mums tam būtu nepieciešami, jo esmu kategoriski pret vienkārši funkciju pārņemšanu. Pārmaiņas ļaus spert nozīmīgu soli nozares sakārtošanā, tomēr joma nesakārtosies vienkārši ar darbavietu un pienākumu pārcelšanu. Ja gribam stiprināt uzraudzību, visiem ir jāsaprot, ka tam ir nepieciešami resursi. Šobrīd pieprasām 30 jaunas štata vietas, un tās ir tikai pamatfunkciju īstenotājiem. Šie aprēķini ir veikti, ņemot vērā uzraugāmo objektu skaitu. Savukārt atbalsta funkcijas nodrošināsim ar esošajiem BVKB resursiem," skaidroja Mjakuškina.

Jautāta, kas tieši ietilps jaunajās funkcijās, Mjakuškina sacīja, ka BVKB veiks obligātā iepirkuma mehānisma nosacījumu uzraudzību un kontroli, aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma sniegšanas nodrošinājumu un citas enerģētikas politikas īstenošanas funkcijas, kā, piemēram, lielo enerģijas patērētāju un lielo uzņēmumu saraksta sastādīšanu, obligāto energoauditu un energopārvaldības pienākumu izpildes kontroli un ziņojumu par veiktajiem pasākumiem apkopošanu.

"Tāpat mūsu pienākumos būs transporta enerģijas nosacījumu izpildes uzraudzība un kontrole, piemēram, degvielas tirgus uzraudzība, degvielas kvalitātes uzraudzība u.c.," piebilda Mjakuškina.

Vaicāta, vai līdz ar jaunajām funkcijām BVKB nebūtu jāmaina nosaukums, Mjakuškina sacīja, ka būtu jāmaina, bet, ņemot vērā, ka tādējādi būtu jāveic grozījumi vēl aptuveni 30 normatīvajos aktos, kas skar būvniecību, kādu laiku BVKB dzīvos ar esošo nosaukumu.

"Nosaukums gan vairs nebūs atbilstošs tām funkcijām, kuras īstenosim. Tāpēc tika piedāvāts šāds nosaukuma variants - Valsts enerģētikas un būvniecības kontroles birojs. Vienlaikus uzskatu, ka nosaukumam nav nozīmes, tagad jākoncentrējas uz funkciju pārņemšanu," sacīja Mjakuškina.

Šobrīd BVKB kopā ar Ekonomikas ministriju strādā pie tehniskiem grozījumiem, kas ļaus birojam no 1.janvāra nodrošināt jauno funkciju īstenošanu. Mjakuškina piebilda, ka BVKB redz arī iespējas optimizēt un digitalizēt atsevišķus procesus, tādējādi nākotnes resursus vairāk novirzot fiziskajām pārbaudēm.

"Lai pārņemtu funkcijas, ir nepieciešams veikt izmaiņas trīs likumos un vairāk nekā 20 Ministru kabineta noteikumos. Savukārt pēc tam būs jāmaina iestādes reglaments un amatu apraksti. Strādājam pie procedūrām, lai būtu skaidrs, kā mēs īstenosim jaunos pienākumus," piebilda Mjakuškina.

Source

LETA

Tags

Būvniecība Ekonomikas ministrija Ministru kabinets
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form