Desmit Baltkrievijas uzņēmumi izteikuši vēlmi pārcelt savu darbību uz Latviju
Foto: DELFI

Jau desmit Baltkrievijas uzņēmumi ir izteikuši vēlmi pārcelt savu darbību uz Latviju, portālu "Delfi" informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Aptuveni nedēļas laikā esam snieguši konsultācijas vairāk nekā 100 Baltkrievijas uzņēmumiem, kuri nopietni izvērtē iespēju par savas darbības pārcelšanu uz Latviju. Paralēli šie uzņēmumi izskata arī citas iespējas, tādēļ izšķiroši svarīga ir ātra rīcība," sacīja Rožkalns.

Šobrīd LIAA sadarbojas ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam.

"Latvijas piedāvājumu nopietni izvērtē arī vairāki vadošie Baltkrievijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmumi. To Latvijas sabiedriskā medija portālam rus.lsm.lv apstiprinājis arī uzņēmuma "PandaDoc" dibinātājs Mikita Mikado, norādot, ka Latvijas piedāvājums ir konkurētspējīgs un ir viens no atbilstošākajiem Baltkrievijas IKT nozares uzņēmumiem," apstiprināja LIAA vadītājs.

Viņš atzina, ka LIAA sadarbībā ar PMLP un citām iesaistītajām iestādēm ir izveidojusi īpašu komandu, kura paātrinātā kārtībā izskata pieteikumus no Baltkrievijas uzņēmējiem un piedāvā iespējamos risinājumus. Tie ietver tā saukto jaunuzņēmumu vīzu vai Eiropas Savienības (ES) Zilās kartes jeb termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšanu augsti kvalificētiem speciālistiem un viņu ģimenes locekļiem.

Baltkrievu uzņēmumi esot ieinteresēti izvērtēt Latvijas sniegtās iespējas. Kopumā ir sniegtas vairāk nekā 100 konsultācijas, bet 10 uzņēmumi jau ir pieņēmuši lēmumu par daļēju vai pilnīgu savas darbības pārcelšanu uz Latviju.

Latvijas puse prioritāri uzrunā IKT nozarē strādājošos uzņēmumus. Pēc oficiālajiem datiem Baltkrievijā šajā nozarē strādā ap 1700 uzņēmumiem, un viņu galvenais tirgus ir ASV globālās korporācijas. Daļai Baltkrievijas IKT nozares uzņēmumu ir savas pārstāvniecības arī Silīcija ielejā Sanfrancisko, ASV. "IKT nozares bizness ir globāls un piesaistes vietai nav izšķirošas nozīmes, tādēļ cenšamies uzsvērt savas priekšrocības.

"Baltkrievijas gadījumā tā ir spēja ātri reaģēt un piedāvāt nepieciešamos risinājumus, izpratne par IKT nozares vajadzībām un valodu zināšanas, kā arī biroju telpu pieejamība. Mēs cenšamies uzklausīt uzņēmumu vajadzības un operatīvi risināt problēmas, kas rodas ar dokumentu sakārtošanu. LIAA šobrīd nodrošina visu nepieciešamo atbalstu, komunicējot ar valsts institūcijām un uzrunājot vietējos uzņēmējus. No savas puses vēlamies izteikt pateicību PMLP, Robežsardzei un Ārlietu konsulārajiem departamentiem par veiksmīgo komunikāciju gan ar LIAA, gan ar uzņēmumiem. Ja mēs vēlamies arī turpmāk būtiski uzlabot savus rādītājus investīciju piesaistes jomā, šādām ātrās reaģēšanas vienībām jākļūst par normu," uzsver Rožkalns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Kaspars Rožkalns IKT nozare Baltkrievija Eiropas Savienība Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra PMLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form