Ekonomika turpinās atgūties, taču pastāv bažas saistībā ar saslimstības pieaugumu
Foto: Pixabay

Latvijas ekonomikas izaugsmes atjaunošanās otrajā ceturksnī, iespējams, vēl būs pakāpeniska, taču otrajā pusgadā varētu būt visai strauja. No vakcinēšanas tempiem būs atkarīgs arī ekonomikas atgūšanās temps, taču bažas rada pašreizējais saslimstības pieaugums, atzīst ekonomisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekonomiskās aktivitātes kritums gada sākumā bija mazāks, nekā varēja gaidīt gadu mijā, savukārt turpmākajos ceturkšņos atlabšanas temps varētu būt lēnāks par iepriekšējām gaidām. Šie apstākļi ir savstarpēji saistīti, jo ir mazāk neizmantoto jaudu un nenodarbinātu cilvēku, tāpēc mazāk iespēju ekonomikai strauji augt bez papildus investīcijām. Tāpat izaugsmi turpmākajos ceturkšņos turpinās bremzēt dažādas "tehniskas problēmas", saka "Luminor" ekonomists Pēteris Strautiņš.

"Manuprāt, ir pamatoti cerēt, ka šī gada otrajā pusē un nākamgad Latvijas ekonomika ir gaidāms spēcīgs pieaugums. Galvenais iemesls šādām optimistiskām prognozēm ir lielais pakalpojumu nozaru atkopšanās potenciāls brīdī, kad to ļaus epidemioloģiskā situācija, augšupejošs rūpniecības cikls pasaulē un straujš cenu kāpums tādām Latvijas eksporta precēm," uzskata AS "Citadele banka" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Palielinoties vakcinēto iedzīvotāju īpatsvaram un mazinoties kopējam saslimstības līmenim, pakāpeniska ierobežojumu mazināšana ļaus strauji palielināt patēriņu, izmantojot pandēmijas laikā izveidojušos piesardzības un piespiedu uzkrājumus. Tādējādi ekonomiskās izaugsmes atjaunošanās otrajā ceturksnī, iespējams, vēl būs pakāpeniska, taču otrajā pusgadā varētu būt visai strauja, paredz arī Latvijas Bankas ekonomiste Daina Paula.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Citadele Latvijas Banka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form