'Fitch' saglabājis Latvijas kredītreitingu 'A-' līmenī
Foto: LETA

Šā gada 11. februārī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Fitch Ratings" ("Fitch") publiskoja paziņojumu par Latvijas kredītreitinga saglabāšanu "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, liecina Valsts kases publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Aģentūra prognozē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsme 2022. gadā palēnināsies, jo pieaugošās inflācijas ietekmē samazināsies privātais patēriņš. "Fitch" uzskata, ka investīcijas kļūs par vienu no galvenajiem Latvijas ekonomikas izaugsmes virzītājiem un eksporta sektors saglabās savu noturību, neskatoties uz ārējā pieprasījuma svārstībām un ģeopolitiskajiem riskiem.

Lai arī aģentūra saskata Covid-19 pandēmijas riskus atsevišķās nozarēs, tā prognozē, ka šo risku ietekme uz valsts ekonomiku būs ierobežota, ko apliecina 2021. gada pēdējā ceturkšņa izaugsmes rādītāji.

Kā iespējamos kredītreitinga pozitīvas nākotnes attīstības ietekmējošos faktorus "Fitch" min valdības spēju efektīvi ieviest strukturālās reformas, kas stimulētu straujāku IKP izaugsmi vidējā termiņā un mazinātu ilgtermiņa demogrāfisko izaicinājumu ietekmi. Kredītreitinga pozitīva nākotnes attīstība ir iespējama, ja Latvijas ekonomika uzrādīs izturību pret pārkaršanas riskiem, tādējādi radot "Fitch" pārliecību, ka valsts parāda līmenis pret IKP, valstij atgriežoties pie stingrākas fiskālās politikas, vidējā termiņā pārliecinoši samazināsies.

Latvijas kredītreitinga nākotnes attīstību negatīvi ietekmētu valsts parāda līmeņa turpmāka palielināšanās, starptautiskās konkurētspējas pasliktināšanās vai strukturālie satricinājumi galvenajās nozarēs, kas atstātu negatīvu ietekmi uz Latvijas ekonomikas izaugsmi vai finanšu stabilitāti.

Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga novērtējumu kredītreitingu aģentūra "Fitch" publicēja 2021. gada 3. septembrī, kad tas tika saglabāts "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.Iepriekšējo Latvijas kredītreitinga novērtējumu kredītreitingu aģentūra "Fitch" publicēja 2021. gada 3. septembrī, kad tas tika saglabāts "A-" līmenī ar stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.
Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.