Foto: Noskaidrotas gada pārtikas preces
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ Latvijas Tirgotāju asociācija godināja titula "Gada prece 2019" ieguvējus. Laurus plūca tādi pārtikas produkti kā olas, milti un majonēze, informē Latvijas Tirgotāju asociācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katru gadu tiek apkopoti dati par patēriņa preču kopējiem pārdošanas apjomiem un apzinātas patērētāju iecienītākās preces, kuras izceļ ar Eiropas preču zīmi "Gada prece". Latvijā to pasniedz jau 17. reizi. Šo gadu gaitā "Gada preces" statusā Latvijā nokļuvušo preču nosaukumu kopējais skaits ir sasniedzis 563.

Šis gads noritēja Covid-19 gaismā, tāpēc nominācijas bija četras. Par "Gada preci" (pēc 2019. gada pārdošanas rezultātiem) atzītas SIA "Alūksnes putnu ferma" "Vistu olas M 10 gab." un "Vistu olas L 10 gab .", "Dobeles dzirnavnieka" kviešu milti "Ekstra", kā arī SIA "Balttur–R" ar produktu "Provansas majonēze Francis". Olas ir jaunpienācēji "Gada preču" grupā, savukārt, milti un majonēze ir tradicionāli saglabājušas līderpozīcijas kopš 2004. gada.

"Balttur–R" pārstāvis Ainārs Āriņš uzsvēra milzīgo gandarījumu apzināties, ka uzņēmuma prece pircējiem ir tik nozīmīga. Tas arī iemesls, kādēļ "Provansas majonēze Francis" tiek ražota, nemainot ne tās sastāvu, ne ražošanas procesu. "Pieļauju, ka cilvēkiem būtiskas ir tieši garšu nianses, pie kurām arī pieturamies," teic Āriņš.

Arī Jurijs Adamovičs un Hermanis Dovgijs ("Alūksnes putnu ferma") atzina, ka ikviens novērtējums ražotājiem ir būtisks. "Tas dod pozitīvu motivāciju turpmākai darbībai. Prieks, ka darbs, kuru dari no sirds, tiek novērtēts," teic Dovgijs. "Vienlaikus nepieciešams nodrošināt godīgu konkurenci, ierobežojot ES standartiem neatbilstošu olu tirdzniecību Latvijā".

AS "Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils norādīja, ka uzņēmuma ražotie milti "Ekstra" ir patērētāju novērtēti un sešpadsmit gadus pēc kārtas lepojas ar titulu "Gada prece". Milti ir uzņēmuma pamats jau gandrīz 40 gadus.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs šonedēļ personīgi tikās ar visiem laureātiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pārtikas ražošana Apstrādes rūpniecība Dobeles dzirnavnieks Latvijas Tirgotāju asociācija Milti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form