Foto: Pabeigta fasādes atjaunošana un uzlabota energoefektivitāte Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai
Foto: VNĪ/Publicitātes foto

Pieņemta ekspluatācijā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas Kandavas ielā 2a, Daugavpilī, fasādes atjaunošana un ēkas energoefektivitātes paaugstināšana, kas uzlabo audzēkņu un mācībspēku darba apstākļus, kā arī rada siltumenerģijas ietaupījumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad sadarbībā ar skolu darbi tiks turpināti ēkas iekštelpās, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Vienlaikus atrisināta sporta zāles, foajē un koncertzāles siltumapgādes problēma, radīts aptuveni 30% komunālo pakalpojumu izmaksu ietaupījums gadā. Kopumā energoefektivitātes paaugstināšanai ēkā Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu 1,1 miljona eiro apmērā, no kuriem 66% ir ERAF līdzekļi, 25% ir valsts līdzfinansējums, 9% – skolas finansējums.

Būvdarbus veica AS "Būvuzņēmums Restaurators".

"Šobrīd ar skolu tiek apzināti prioritāri nepieciešamie iekštelpu remontdarbi, kurus plānots realizēt 2021. gada ietvaros," informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs. Iekšdarbu veikšanai Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkā plānots ieguldīt ap 95 tūkstošiem eiro, kas tiks segti no skolas līdzekļiem. Skolas atjaunošanu plānots pilnībā pabeigt līdz 2022. gadam.

"Atjaunojot Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu, saglabāta, atsvaidzināta un atjaunota ēkas arhitektūra, kas ir 20. gs. vidus spilgts modernisma paraugs un Padomju Savienības laika arhitektūras pērle. Latvijā tādi modernisma paraugi ir pavisam nedaudzi, varu minēt Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas ēku Rīgā," norāda skolas direktors Aivars Broks.

Šogad VNĪ turpina energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošanu vēl četrās sabiedriski nozīmīgās ēkās – Dailes teātra ēkā Brīvības ielā 75, Rīgā, Latvijas Leļļu teātra ēkā K. Barona ielā 16/18, Rīgā, Valmieras drāmas teātra ēkā Lāčplēša ielā 4, Valmierā un Latvijas Valsts arhīva ēkā Skandu ielā 14, Rīgā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Daugavpils ERAF Kandava Kultūras ministrija Mūzika Padomju Savienība Skola Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form