Hidraulisko iekārtu ražotnē Gulbenē investē vairāk nekā 500 000 eiro
Foto: Publicitātes foto

Hidraulisko iekārtu ražotājs “Lark-4”, investējot vairāk nekā 500 000 eiro, Gulbenē uzbūvējis jaunu ražošanas ēku, kas ļaus ievērojami paplašināt darbību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

170 500 eiro ir bankas "Citadele" līdzfinansējums un 40% – Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums.

"Lark-4" teju 10 gadus darbojas hidraulisko iekārtu ražošanas nozarē, un šoruden no nelielām 150 kvadrātmetrus plašām īrētām telpām pārcēlies uz jaunu, vairāk nekā sešas reizes plašāku, speciāli uzņēmuma vajadzībām būvētu ēku.

Hidrauliskās iekārtas tiek izmantotas mežsaimniecībā, lauksaimniecībā un citās nozarēs, kur darbu veikšanā nepieciešams liels mehāniskais spēks. Uzņēmuma teritorijā atrodas iekārtu ražotne, remontdarbnīca un noliktava – veikals.

"Šis ir nopietns solis uzņēmuma attīstībā, un jaunās ēkas būvniecības darbi ilga gandrīz divus gadus. Jaunajās telpās varēsim uzglabāt vairāk preču, kā arī nodrošināt augstāka līmeņa klientu apkalpošanu. Piemēram, iepriekš kravas auto hidraulikas remontdarbus veicām zem klajas debess, savukārt šobrīd mums ir telpas, kurās auto var iebraukt zem jumta. Vairākkārtīgi palielināsies mūsu kapacitāte un plānojam piesaistīt jaunus darbiniekus. Mūsu klienti ir gan no Gulbenes, gan visa reģiona – Balviem, Alūksnes, Rugājiem un Viļakas, tādēļ šis ir svarīgs pienesums arī reģiona attīstībai," saka "Lark-4" īpašnieks Aivis Kušķis.

"Redzam, ka Latvijas reģionos uzņēmēji arī pandēmijas laikā ir ļoti aktīvi, un vispieprasītākais finansējums ir biznesa attīstības projektiem. Finansējuma pieprasījums mazo uzņēmumu segmentā liecina par mērķtiecīgi realizētiem uzņēmumu attīstības plāniem, un to apliecina arī "Lark-4" paplašināšanās pieredze," komentē "Citadeles" valdes loceklis Vladislavs Mironovs.

Trešdaļa no "Citadeles" kopējā finansējuma apjoma ir izsniegta mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Mazo uzņēmumu finansēšanai šogad aizdevumos "Citadele" būs izsniegusi vairāk nekā pērn. Finansējumu mazie uzņēmumi piesaista ilgtermiņa ieguldījumiem – lielākoties tehnikas atjaunošanai un būvniecības ieceru realizēšanai, kā arī apgrozāmajiem līdzekļiem.

Kreditētākās nozares mazo uzņēmumu segmentā ir lauksaimniecība un mežsaimniecība, un tām izsniegti 28 % no kopējā finansējuma mazajiem uzņēmumiem, tad seko tirdzniecība – 20 % un apstrādes rūpniecība – 15 %. Pandēmijas ietekmē finansēšanas apjoms samazinājies nekustamā īpašuma, tūrisma, viesnīcu un ēdināšanas nozarēs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alūksne Balvi Banku sektors Citadele Gulbene Viļaka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form