Igaunijā mājputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa
Foto: Shutterstock

Kādā mājputnu novietnē Igaunijā konstatēts augsti patogēnās putnu gripas (H5N1) uzliesmojums, brīdina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), aicinot Latvijas mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību noteikumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Novietnē Igaunijā, kurā tiek turēti vairāk nekā 160 dažādu sugu putni, tostarp dējējvistas, pīles, zosis, baloži un pāvi, ir sākti slimības ierobežošanas un apkarošanas pasākumi. Taču, ņemot vērā gājputnu pavasara migrāciju un ar to saistītos putnu gripas riskus, PVD mudina mājputnu turētājus būt modriem, ievērot visus drošības noteikumus, lai nepieļautu putnu gripas un citu slimību ievazāšanu novietnē:

• mājputnu barošana un dzirdināšana jāorganizē mītnē vai norobežotā teritorijā, novēršot savvaļas putnu piekļūšanu barībai un pakaišiem;
• mājputnu novietņu darbiniekiem un personām, kuras nonāk kontaktā ar mājputniem, jānodrošina darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko lieto tikai mājputnu turēšanas vietā;
• mājputnu dzirdināšanai jāizmanto ūdens, kas nav iegūts virszemes ūdenskrātuvēs;
• lai novērstu tiešu un netiešu kontaktu ar savvaļas ūdensputniem, aizliegts mājputnus un nebrīvē turētus ūdensputnus izlaist dabīgas izcelsmes ūdenstilpēs.

Tāpat PVD iesaka šajā laikā mājputnus nelaist ārā brīvi pastaigāties, lai nepieļautu to inficēšanos ar putnu gripu.

Par aizdomīgiem gadījumiem, kā arī par atrastiem mirušiem savvaļas putniem dienests aicina tam ziņot.

Latvijā augsti patogēnā putnu gripa līdz šim ir konstatēta tikai savvaļas ūdensputniem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.