Izvēlies un nobalso par 2019. gada skaistāko pastmarku
Foto: Publicitātes attēls

Latvijas Pasts sadarbībā ar ziņu portālu "Delfi" jau ceturto reizi aicina visus Latvijas iedzīvotājus ar savu balsojumu izvēlēties skaistāko, interesantāko vai neparastāko aizvadītā gada pastmarku. 2019. gadā Latvijas Pasts emitēja 34 pastmarkas un vienu pastmarku bloku gan oriģinālos izdevumos, gan jau tradicionālās filatēlijas sērijās, kas veltītas Latvijai īpašām personībām, notikumiem, dabas, vēstures un kultūras objektiem. Balsot par pastmarkām iespējams "Delfi" sadaļā Gada pastmarka 2019. Balsojums ilgs divas nedēļas un noslēgsies 16.februāra plkst.23.59.

Balsot par pastmarkām iespējams "Delfi" sadaļā Gada pastmarka 2019. Balsojums ilgs divas nedēļas un noslēgsies 16. februāra plkst. 23.59.

Pastmarkas ir vērtszīmes, kas tiek izmantotas kā sūtījumu apmaksai, tā kolekcionēšanai un vienlaikus ir arī valsts atpazīstamības simbols. Pasta uzņēmumi visā pasaulē izmanto īpašus kritērijus, lemjot par konkrētām tēmām, ko attēlot uz pastmarkām. Latvijas gadījumā tie ir valstij būtiski notikumi un personības, to gadadienas, jubilejas un atceres pasākumi, kā arī dabas, vēstures un kultūras objekti.

2019. gadā Latvijas Pasta izdoto pastmarku kopējā tirāža sasniedza 5 miljonus eksemplāru, un to veidoja gan tradicionālas pastmarku sērijas, gan arī īpaši oriģinālizdevumi. Pagājušogad papildināta "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņu" sērija, izdodot jaunas pastmarkas ar Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņiem, bet sērijā "Izcilie latviešu mākslinieki" pastmarka tika veltīta Johanam (Jānim) Valteram.

Jaunas pastmarkas tika izdotas arī sērijās "Latvijas bākas" – ar Šlīteres bākas – un "Latvijas autobūves vēsture – Motormuzejs" – ar "Ford Vairogs" ugundzēsēju auto – attēliem. Sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu izdota pastmarka ar mazā ērgļa attēlu. Ikgadējā Eiropas vienotajā pastmarku sērijā pagājušogad tika godināti valstu nacionālie putni, tāpēc Latvijas Pasts izdeva pastmarku, uz kuras attēlota baltā cielava, bet ikgadējo Ziemassvētku sēriju 2019. gadā rotāja trīs mākslinieces Anitas Paegles veidotas pastmarkas.

Arī 2019. gads turpinājās Latvijas valsts dibināšanas zīmē, atzīmējot Latvijas armijas, Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljona, Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades – visi minētie simtgades notikumi pērn tika atspoguļoti arī Latvijas Pasta izdotajās pastmarkās. Ar speciālu pastmarku tika godināti arī Bermontiādes simtgades notikumi, kas noslēdza Latvijas valsts simtgades programmas varonības un valsts veidošanas gadu.

Divas īpašas pastmarkas Latvijas Pasts 2019. gadā radīja sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju "Mammamuntetiem.lv", godinot Mātes un Tēva dienas tradīcijas. Pagājušajā gadā Latvijas Pasts izdeva savas pastāvēšanas laikā otro neregulāras formas pastmarku Līgo vainags.

2019.gada skaistākās pastmarkas konkursa ietvaros balsot iespējams par jebkuru pastmarku reizi diennaktī no viena datora. Izvēlies savu pastmarku un balso te!

Tags

Latvijas Pasts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form