'Jaunpils pienotavas' apgrozījums pieaudzis par 19,3%
Foto: Shutterstock

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Jaunpils pienotava" pagājušajā gadā strādāja ar 16,336 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 8,3 reizes - līdz teju 963 tūkstošiem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gadā, apvienojoties Latvijas un Igaunijas piensaimniekiem, mainījās kompānijas galvenais akcionārs, un patlaban tas ir Eiropas piensaimnieku kooperatīvs "SCE E-Piim". Īpašnieku apvienošanās rezultātā kompānijas produktu portfelī parādījās daudzi jauni produkti, kā arī būtiski auga pārstrādātā piena apjoms. Tāpat "Jaunpils pienotava" pērn atvēra vairākus jaunus mazumtirdzniecības veikalus.

Pērn kompānija Latvijas tirgū realizēja produkciju 11,36 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš, pārējās Eiropas Savienības valstīs realizēts par 30% vairāk produkcijas jeb 4,385 miljonu eiro vērtībā, savukārt uz trešajām valstīm produkcija eksportēta 591 tūkst. eiro vērtībā, kas ir par 21% vairāk nekā 2019.gadā.

Vienlaikus kompānijas vadība atzīmē, ka 2020.gads iezīmējams kā nestabils - strauji pazeminājās piena iepirkuma cena, jo apstājās daudzi svarīgi eksporta kanāli, kā arī vietējā tirgū bija vērojama neliela cenu lejupslīde, kas "Jaunpils pienotavai" nesa zaudējumus.

2021.gadā "Jaunpils pienotava" plāno palielināt saražotās produkcijas un pārstrādātā piena daudzumu, kā arī sagaida apgrozījuma pieaugumu. Tāpat paredzēts turpināt investēt jaunās produktu ražošanas līnijās, telpu izbūvē, kā arī iegādāties videi draudzīgu transportu. Projektu īstenošanai "Jaunpils pienotava" noslēgusi trīspusēju līgumu ar banku un Lauku atbalsta dienestu 1,886 miljonu eiro apmērā.

Pēc vadības ziņojumā minētā, plānotās investīcijas uzlabos ražošanas efektivitāti, panākot mazākas izmaksas uz saražoto produkcijas tonnu.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka "Jaunpils pienotava" plāno turpināt palielināt tirgus daļu Latvijā, kā arī paplašināt eksporta tirgus.

2019.gadā "Jaunpils pienotava" strādāja ar 13,658 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 3,4 reizes un bija 115,6 tūkst. eiro.

Kompānija reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,354 miljoni eiro. "Jaunpils pienotavas" īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais Eiropas piensaimnieku kooperatīvs "SCE E-Piim", kas apvieno apmēram 150 piena ražotāju Igaunijā un 50 piensaimniecību Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pārtikas ražošana Jaunpils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form