Kabeļoperatoriem būs rakstiski jāapliecina, ka tie vairs nepārraida kanālu 'Rossija RTR'
Foto: stock.xchng

Latvijas kabeļoperatoriem būs jāsniedz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) rakstisks apliecinājums par to, ka ir izpildīts NEPLP lēmums uz trim mēnešiem pārtraukt kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pastāstīja NEPLP vadītājs Ainārs Dimants, NEPLP šodien izsūtījis visiem kabeļoperatoriem vēstuli ar NEPLP lēmumu, kā arī norādi par to, ka kabeļoperatoriem jāsniedz atbilde par kanāla atslēgšanu.

Lēmuma izpilde tikšot kontrolēta LR administratīvā procesa ietvaros - gan iesaistot Drošības policiju, gan citos veidos, piemēram, no televīziju skatītāju sniegtās informācijas.

Šis lēmums ir saistīts ar "likumu par ārkārtas gadījumu", par administratīvā soda lielumu, ja nolikums netiks izpildīts, NEPLP vēl lems, norāda Dimants.

NEPLP lēmums par kanāla "Rossija RTR" retranslācijas Latvijā aizliegumu uz trim mēnešiem šodien ir publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", kabeļoperatoriem tas ir saistošs no rītdienas.

Šī likuma prasība ir jāizpilda visiem kabeļoperatoriem, kuri ir Latvijas jurisdikcijā. Likumiski šo lēmumu nevar attiecināt, piemēram, uz "Viasat", taču arī tam NEPLP ir nosūtījusi sava lēmuma pamatojumu un aicinājumu to "ņemt vērā", tā iepriekš biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja NEPLP sekretariāta vadītājs Andris Ķēniņš.

Nelegālos kabeļtīklus un satelītpieslēgumus NEPLP izkontrolēt nevar, norāda Ķēniņš.

"Viasat" Sabiedrisko attiecību vadītāja Līna Kārkliņa apstiprināja, ka operators ir saņēmis NEPLP vēstuli, par turpmākajām darbībām tiks lemts pēc iepazīšanās ar tās saturu. "Mēs esam saņēmuši Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu. Pašlaik mūsu juristi to izvērtē. Lēmums par mūsu tālākajām darbībām tiks pieņemts pēc tā izskatīšanas," norādīja Kārkliņa.

Savukārt "Lattelecom" jau paziņojis, ka respektēs NEPLP lēmumu par TV kanāla "Rossija RTR" retranslācijas ierobežošanu Latvijā.

Uzņēmuma pārstāve Līga Bite informēja, ka uzņēmums par detaļām un termiņiem varēšot komentēt, tiklīdz lēmumu saņemšot un būs iepazinies ar tā saturu.

Kā ziņots, NEPLP pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā. Šodien lēmums publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, "izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas "Rossija RTR" saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas".

"Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu."

Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Tet NEPLP Par likumu un valsti Viasat
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form