Ķīnas uzņēmēji vēlas izveidot vērienīgu e-komercijas un loģistikas centru Rīgā
Foto: Publicitātes attēli

Ceturtdien Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēma delegāciju no Ninbo pilsētas pašvaldības komercijas departamenta, kā arī Ķīnā bāzētā tirdzniecības uzņēmuma "China-Base Ningbo group Co.Ltd" pārstāvjus, lai spriestu par Ķīnas-Latvijas e-komercijas centra izveidi Rīgā.

Latvijas galvaspilsēta ir izraudzīta kā labākā vieta, caur kuru tiktu nodrošināta preču piegāde pārējām Eiropas valstīm atbilstoši "16+1" sadarbības formātam. Preču loģistiku plānots koordinēt caur Rīgas brīvostu. Projekta ietvaros tiks parakstīts sadarbības memorands starp LIAA un Ninbo pašvaldību.

Tikšanās laikā Ninbo pašvaldības komercbiroja direktora vietniece Ližena Čena piedāvāja LIAA direktoram Andrim Ozolam kļūt par Latvijas-Ķīnas e-komercijas centra īstenošanas darba grupas līdzpriekšsēdētāju.

"Mēs esam pagodināti būt pirmā institūcija un kā galvenais atbalstītājs šim projektam, kas ir saskaņā ar mūsu valdības nodomu – veicināt Latvijas un Ķīnas ekonomisko sadarbību. Esmu pārliecināts, ka Ninbo pilsētas uzņēmumu klātbūtne un tālāka sadarbība ar Eiropu tieši no Rīgas dos labumu visiem iesaistītajiem partneriem – īpaši Latvijai. Ja preces caur Latviju tiek transportētas un piegādātas patērētājiem uz Ungāriju, Čehiju, Igauniju un Lietuvu, tad Latvija nenoliedzami ir ieguvēja. E-komercijas centra izveide būs izdevība arī Latvijas uzņēmumiem paplašināt tirgus iespējas uz Ķīnu. Šis projekts būs iespēja Latvijai veidot divvirzienu tirdzniecību ar "16+1", Skandināvijas valstīm, arī Ukrainu," sacījis LIAA direktors Andris Ozols.

Viņš uzsver, ka daudzi Eiropas uzņēmumi meklē veidu, kā iekļūt Ķīnas tirgū, tāpēc tikšanās laikā Ninbo pilsētas pārstāvji apstiprinājuši, ka sadarbība paredz arī importa apjoma palielināšanu no Eiropas valstīm.

Viens no sadarbības partneriem e-komercijas centra izveidei Rīgā ir China-Base Ningbo group Co.Ltd. uzņēmums, kas nodarbojas ar noliktavu, loģistikas, transporta un tirdzniecības pakalpojumiem.

Uzņēmuma apgrozījums ir aptuveni 3,3 miljardi ASV dolāru gadā, no kā imports sastāda aptuveni 1 miljardu ASV dolāru gadā.

E-komercijas centra izveide Rīgas brīvostā tikšot realizēta sadarbībā ar SIA "Latvia E-commerce Hub".

Source

DELFI Bizness

Tags

Andris Ozols Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form