Kocēnos par 6,6% pieaugs siltumenerģijas tarifs
Foto: Shutterstock

Šā gada 1. maijā SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" spēkā stāsies jauns siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Kocēnos būs par 6,6% augstāks – 62,09 EUR/MWh –, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, informē SPRK.

Šobrīd Kocēnos kopš 2021. gada 1. novembra tiek piemērots siltumenerģijas tarifs 58,22 EUR/MWh.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu izmaiņas no 1. maija saistītas ar kokskaidu granulu cenas pieaugumu. Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, kurināmā izmaksas, kas iekļautas jaunajā tarifā, uzņēmumam pieaugušas par 20%. Siltumenerģijas ražošanai Kocēnos tiek izmantota šķelda un koksnes granulas.

Šī gada sākumā, ņemot vērā ražošanas izmaksu pieaugumu un lielo biomasas pieprasījumu gan Latvijā, gan reģionā, novērojami būtiski šķeldas un granulu cenu pieaugumi. Lai gan joprojām cenu svārstības nav salīdzināmas ar dabasgāzes tirgū novēroto, cenu pieaugumi ir lielāki nekā iepriekšējos gados.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" iesniedza SPRK šā gada 25.martā, kā arī nepieciešamo papildu informāciju tarifu projekta izvērtēšanas laikā pēc SPRK pieprasījumiem. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK (uz 19.04.22.) izskatīšanā ir 17 pilnie siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.