Komerciālas ievirzes zinātnisko pētījumu veikšanai novirza 12 miljonus eiro
Foto: DELFI

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādāto valsts pētījumu programmu "Inovāciju fonds – nozaru pētījumu programma", kurā no 2022. līdz 2024. gadam paredzēts novirzīt līdz 12 miljoniem eiro pētījumu īstenošanai, kas atbilst industrijas pieprasījumam, sniedz ieguldījumu sabiedrībai būtisku izaicinājumu risināšanā, informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat pētījumiem jāatbilst konkrētam, definētam ilgtermiņa tehnoloģiju attīstības uzdevumam.

Pētījumus paredzēts atbalstīt divās Latvijā apstiprinātās Viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) jomās: “Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija” un “Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas”.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs norāda, ka atbalsta paplašināšana pētniecībai un inovācijām ir viena no Ekonomikas ministrijas prioritātēm.

"Papildu Eiropas Savienības fondu līdzekļu finansējumam, ko tuvākajos gados novirzīsim uzņēmumiem pētniecības un inovāciju projektu īstenošanai, esam raduši iespēju nodrošināt arī ievērojamu valsts budžeta finansējumu zinātnes projektu īstenošanai Latvijas pētniecības organizācijās," saka Vitenbergs.

Tāpat viņš atzīmē, ka, ņemot vērā, ka augstvērtīgi pētījumu rezultāti biomedicīnas un viedo materiālu jomā sasniedzami garākā laika periodā, ministrija vēlas, lai šī programma kļūst par avotu ilgtermiņa komerciālas ievirzes pētījumu finansēšanai un papildus ieguldījumu pētniecības un attīstības jomas finansēšanai.

"Šie pētījumi un to ietvaros radītās zināšanas var sniegt ne tikai ieguldījumu cilvēkkapitāla attīstībā un Latvijas uzņēmumu inovāciju spēju paaugstināšanā, bet arī palīdzēs sasniegt valstī noteiktos mērķus pētniecības un attīstības jomā," pauž ministrs.

Programmas mērķis ir veicināt zinātnisko pētniecību un sekmēt tehnoloģiju pārnesi, inovatīvu un komercializējumu produktu un tehnoloģiju attīstību, atbilstoši industrijas pieprasījumam augstākminētajās RIS3 jomās, kā arī izvirzīti specifiski uzdevumi:

RIS3 jomā "Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija" – terapijas pieejamības uzlabošana dzīvildzes un darbspējas pieaugumam, attīstot zāļu, to transportformu un vakcīnu ražošanas tehnoloģijas, īstenojot zāļvielu pārprofilēšanu un jaunu zāļu atklāšanu un attīstības pētījumus, kā arī identificējot jaunus biomarķierus un attīstot precīzijas medicīnas risinājumus;

RIS3 jomā "Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas" – viedu optikas un materiālu, mikrofluīdikas, mikroelektronikas un sensoru, robotikas un nākotnes lietu interneta risinājumu attīstīšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.