Konkurences padome atļauj ar 'Mercedes-Benz' zīmolu saistītu uzņēmumu apvienošanos
Foto: Publicitātes foto

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA "Veho" iegūst izšķirošu ietekmi pār "Mercedes-Benz" pārstāvi Latvijā SIA "Domenikss" un lietotu vieglo automobiļu mazumtirdzniecības jomu pārstāvošu sabiedrību SIA "Baltijas Auto centrs". KP nekonstatēja būtisku ietekmi konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Veho" grupas uzņēmumi, kurā ietilpst arī SIA "Veho", Latvijas teritorijā nodarbojas ar jaunu komerciālo "Mercedes-Benz" automobiļu vairumtirdzniecību, lietotu vieglo pasažieru automobiļu mazumtirdzniecību, kā arī to rezerves daļu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.

SIA "Domenikss" nodarbojas ar jaunu "Mercedes-Benz" vieglo pasažieru, vieglo komerciālo un kravas automobiļu importu, eksportu un pārdošanu mazumtirdzniecībā, automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, kā arī automobiļu pēcpārdošanas pakalpojumu sniegšanu, kas ietver automobiļu remontu un tehnisko apkopi. SIA "Domenikss" sniedz automobiļu nomas pakalpojumus un darbojas kā apdrošināšanas papildpakalpojuma starpnieks OCTA un KASKO apdrošināšanas polišu tirdzniecībā. Savukārt, SIA "Baltijas Auto centrs" nodarbojas ar lietotu vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu pirkšanu un pārdošanu mazumtirdzniecībā.

Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētie tirgi ir automobiļu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgus, automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgus, kā arī automobiļu pēcpārdošanas pakalpojumu sniegšanas tirgus – automobiļu remonts un tehniskā apkope.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.