Krievijā apsver pasažieru vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne caur Latviju
Foto: LETA

Krievijas valsts dzelzceļa kompānija "Rossiskije žeļeznije dorogi" (RŽD) apsver iespējas atklāt pasažieru vilciena maršrutu Sanktpēterburga-Kaļiņingrada-Berlīne, kas kursētu arī caur Latvijas, Lietuvas un Polijas teritoriju, paziņojis RŽD uzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā "Kaļiņingradskaja žeļeznaja doroga" vadītājs Viktors Golomolzins.

Viņš žurnālistiem sacīja, ka tiek apsvērta ideja par šādu vilcienu, "vedot pasažierus no Berlīnes, izbraucot caur Poliju uz Kaļiņingradu, un no Kaļiņingradas caur Lietuvu un Latviju dodoties uz Sanktpēterburgu".

Golomolzins piebilda, ka pašlaik notiek diskusijas darba grupās, kurās ir projektā potenciāli iesaistīto valstu pārstāvji.

AS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvis Māris Ozols pastāstīja, ka patlaban tiek meklēts veids, kā veicināt starptautiskos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu, ņemot vērā, ka pēdējos gados to apmērs ir sarucis.

Pēc Ozola teiktā, attiecīgais maršruts ir viens no variantiem, kas tiek apspriests, bet patlaban iecere vēl ir tikai idejas līmenī un ir neatrisināti jautājumi, piemēram, saistībā ar izmaksu sadalījumu.

RŽD meitasuzņēmuma Kaļiņingradas apgabalā vadītājs norādīja, ka šāds maršruts ir ekonomiski daudzsološāks nekā vilcienu maršruts starp Kaļiņingradu un Berlīni, kas sāka darboties 2003.gadā, pēc tam tika apturēts un 2013.gadā slēgts.

Tags

Berlīne Kaļiņingrada Krievija Lietuva Polija Sanktpēterburga

Comment Form