'Latvijas valsts meži' akcelerācijas programmā meklēs tehnoloģiju risinājumus mežu nozarei
Foto: AS „Latvijas valsts meži” arhīvs

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sāk īstenot savu akcelerācijas programmu “SilvaTech” sadarbībā ar “Startup Wise Guys” (SWG) akceleratoru. Programmas mērķis ir atrast 10 iekšējas, ārējas un jauktas komandas, kas mentoru uzraudzībā spētu attīstīt produktus, risinājumus vai tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību, pastāstīja AS "Latvijas valsts meži" pārstāve Sanita Korčelli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akcelerācijas programma "SilvaTech" palīdz iekšējām komandām (uzņēmuma darbiniekiem) un ārējām inovāciju komandām (jaunuzņēmumiem) ieviest tehnoloģijas, produktus un risinājumus mežkopībā, mežsaimniecībā, sēklkopībā un stādaudzēšanā, minerālo materiālu ieguvē un ražošanā, rekreācijā, kā arī ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomās.

Programma "SilvaTech" ir pielāgota LVM un meža nozares vajadzībām, lai radītu vismaz 10 starptautiski konkurētspējīgus produktus, risinājumus vai tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību un augstu īstenošanas gatavību.

"Bez digitalizācijas un tādiem rīkiem, kā ģeotelpiskajās informācijas sistēmas, planšetes un droni, uzņēmums nemaz nespētu efektīvi apsaimniekot ceturto daļu Latvijas jeb 1,6 miljonus hektāru meža zemes. Līdz šim inovācijas esam radījuši un ieviesuši pašu spēkiem, taču tagad ir pienācis laiks spert soli tālāk un īstenot sarežģītākas, starpdisciplināras inovācijas. Tāpēc "SilvaTech" programmā aicinām piedalīties un iedziļināties meža nozares izaicinājumos arī citus inovāciju ekosistēmas dalībniekus, lai kopīgi rastu risinājumus mašīnmācīšanās, sensoru, robotikas, attālās izpētes un citās jomās," saka LVM Attīstības daļas vadītāja Ilga Anita Bērzkalna.

No 8. līdz 10. septembrim notiks tiešsaistes vai hibrīda formas (daļa klātienē, daļa tiešsaistē) hakatons. Veiksmīgākās komandas tiks atlasītas dalībai pirmsakcelerācijas posmā. Savukārt 10 labākās "SilvaTech" programmas komandas iekļūs Izaugsmes akceleratorā. Programma noslēgsies 2022. gada martā. Līdz tam LVM un piesaistīto starptautisko mentoru tīkls nodrošinās atbalstu un zināšanas komandām ideju attīstīšanā. Interesentiem dalībai programmā iespējams pieteikties "Silvatech" mājaslapā.

"Piekļuve lieliem uzņēmumiem, datiem un pieredzei ir viens no lielākajiem izaicinājumiem jaunuzņēmumiem, kas rada bizness-biznesam risinājumus. Savukārt, tādas inovāciju programmas kā "SilvaTech" paver šīs slepenās durvis un dod iespēju jaunuzņēmumiem daudz vieglāk un ātrāk validēt savu ideju vai produktu konkrētā nozarē vai ar konkrētu klientu. Apsveicam Latvijas valsts mežu komandu ar drosmi iet soli pretī ārējai inovācijai un aicinām jaunuzņēmumus pieteikties hakatonam, izmantot šo iespēju attīstīties un augt kopā," gandarīts par sadarbību ir Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), "Startup Wise Guys" vadītājs.

LVM pārvalda un apsaimnieko 1,62 miljonus hektāru Latvijas Republikas zemes, tai skaitā 1,59 miljonus hektāru meža zemes, no kurām mežs ir 1,39 miljoni hektāru. Šogad LVM valsts budžetā iemaksāja 90,5 miljonus eiro. Pērn AS LVM strādāja ar 349 692 869 eiro apgrozījumu un gandrīz 62,3 miljonu peļņu, liecina "Lursoft" pieejamā informācija.

SWG ir agrīnas stadijas investoru un jaunuzņēmumu akcelerators. Investīciju portfelī ir vairāk nekā 235 jaunuzņēmumi no visas pasaules, tai skaitā arī vairāki Latvijas jaunuzņēmumi: CastPrint, Exonicus, CENOS, Jeff App un citi. SWG investē un attīsta jaunuzņēmumus bizness-biznesam, kiberdrošības, finanšu tehnoloģiju un ilgtspējas jomā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.