Liepājas cietumu par 125,8 miljoniem eiro būvēs 'Citrus Solutions'
Foto: Publicitātes attēli

Pirmdien, 26. septembrī, iepirkuma komisija ir atzinusi SIA “Citrus Solutions” par uzvarētāju konkursa procedūrā ar sarunām “Jaunā cietuma kompleksa Alsungas ielā 29, Liepājā, projektēšana, autoruzraudzība un būvdarbi”, "Delfi Bizness" informēja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pretendentu iesniegtie iepirkuma galīgie piedāvājumi liecina, ka SIA “Citrus Solutions” iepirkumā ietvertos darbus piedāvā veikt par kopumā 128 845 529,87 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, savukārt AS “UPB” par 141 488 743,90 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ministrijā skaidro, ka, izvērtējot abus saņemtos pretendentu piedāvājumus, iepirkuma komisija pārliecinājās, ka galīgie piedāvājumi atbilst iepirkuma dokumentācijā noteiktajām prasībām. Iepirkuma komisija ir pārbaudījusi un labojusi pretendentu piedāvājumos konstatētās aritmētiskās kļūdas, kā arī secinājusi, ka pretendentu piedāvājumi nav nepamatoti lēti, kas varētu apdraudēt vai apgrūtināt līgumsaistību izpildi.

Tāpēc iepirkuma komisija 26. septembrī ir pieņēmusi lēmumu par iepirkuma līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu SIA “Citrus Solutions” ar līguma summu 125 812 571 eiro, neskaitot PVN , jaunā cietuma būvniecību veicot 34 mēnešu laikā pēc līguma parakstīšanas.

Līgums paredz Liepājas cietuma būvniecībā izmantot design&build metodi, apvienojot līgumā projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbus, kas ļaus izvairīties no iespējamām papildus izmaksām būvdarbu veikšanas laikā, gan arī nodrošinās kvalitatīvu būvdarbu izpildi, prasot no būvniecības veicēja pilnu atbildību par projekta būvniecības realizēšanu.

Sākotnējos piedāvājumus no abiem pretendentiem iepirkumu komisija saņēma šī gada 16. februārī. Kopš sākotnējo piedāvājumu saņemšanas un pēc ģeopolitiskās situācijas izmaiņām un to ietekmes uz būvniecības izmaksām, iepirkuma komisija veica virkni darbības, lai maksimāli samazinātu jaunā Liepājas cietuma būvniecības izmaksas. Tostarp samazināts cietuma kompleksa būvapjoms par vairāk nekā 6000 m², mainīts avārijas gadījumu apkures risinājums, neizbūvējot atsevišķu katlumāju, pārskatīti sanitārtehnisko iekārtu risinājumi ieslodzīto personu kamerās un citas izmaiņas, kuras bija iespējams veikt, saglabājot ēku kompleksa funkcionalitātes, drošības un ekspluatācijas efektivitātes prasības;

Tāpat līgumā paredzēts piemērot indeksāciju būvniecības izmaksām, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kas ļaus maksāt par paveiktajiem būvdarbiem atbilstoši tā brīža tirgus situācijai.

Veicot iepirkuma finanšu piedāvājumu izvērtēšanu, iepirkuma komisija konstatējusi, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecībai un būvuzraudzībai nepieciešamais līdzekļu apjoms tomēr ir lielāks nekā ar Ministru kabineta 2021.gada 2.novembra rīkojumu Nr.793 piešķirtais līdzekļu apjoms. Ņemot vērā šo situāciju, iepirkuma komisija ir informējusi Tieslietu ministriju par nepieciešamību virzīt iespējamo risinājumu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Kā liecina "Lursoft" informācija, "Citrus Solutions" pērn strādāja ar 29,227 miljonu eiro apgrozījumu un 1,012 miljonu eiro peļņu. "Citrus Solutions" ir tehnoloģiju kompānija SIA "Tet" grupas uzņēmums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.