Linkaits: ceļu tīkla uzlabošanai reģionos būtiska ir valsts un pašvaldību sadarbība
Foto: AP/Scanpix/LETA

Ceļu tīkla kvalitātes uzlabošanā reģionos būtiska nozīme ir valsts un pašvaldību sadarbībai gan vietējo ceļu apsaimniekošanā un pārņemšanā, gan kopīgu infrastruktūras projektu veidošanā, piektdien, 13. maijā, vizītes laikā Talsu novadā atzinis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās laikā ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Sandru Pētersoni ministrs aicinājis pašvaldību izvērtēt iespēju pārņemt savā pārziņā atsevišķus valsts vietējos ceļus, pretī saņemot dotāciju 1560 eiro apmērā par vienu kilometru. Linkaits norādījis, ka šis ir brīvprātīgs pašvaldību lēmums, kas kopumā ļaus efektīvāk izlietot finansējumu ceļu uzturēšanai.

"Pašvaldības labi pārzina un var efektīvāk plānot darbus autoceļu tīklā savā teritorijā kontekstā ar sabiedrības vajadzībām vietējā mērogā," sacījis ministrs, atzīstot, ka Satiksmes ministrija ir gatava elastīgiem, bet pārdomātiem priekšlikumiem, sarunās meklējot visām pusēm pieņemamākos risinājumus ceļu posmu pārņemšanā.

Sarunā ministrs un domes vadītāja apsprieduši arī sadarbības iespējas mikromobilitātes infrastruktūras tīkla veidošanā – Talsu novada dome ir ieinteresēta veidot veloceliņus uz tuvējiem ciemiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu iedzīvotāju pārvietošanos. Šādu veloceliņu veidošana ir paredzēta Ministru kabineta apstiprinātajā Valsts mikromobilitātes infrastruktūras attīstības stratēģijā. Tā papildus galvenajiem maršrutiem paredz veidot arī apdzīvotu vietu un to sasniedzamības robežu savienojošos valsts infrastruktūras maršrutus.

Linkaits atzinīgi novērtējis Talsu novada attīstības programmu, kur paredzēti risinājumi satiksmes infrastruktūras attīstībai, tajā skaitā mikromobilitātes punktu veidošanai nozīmīgākajos transporta mezglos, lai iedzīvotājiem piedāvātu ērtu transporta veida maiņai uz sabiedrisko transportu.

Pašvaldības vadītāja savukārt atzīmējusi, ka Talsu novadā pēdējos gados atjaunoti vairāki būtiski ceļa posmi un tilti.

Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, ko radījusi ģeopolitiskā situācija, šajā būvniecības sezonā valstī darbi plānoti visos nozīmīgākajos ceļu būves objektos, arī Talsu novadā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits atgādinājis, ka kopumā šajā gadā finansējums autoceļiem visā valstī ir lielāks, nekā bijis jebkad iepriekš. Gandrīz 314 miljoni eiro, no kuriem lauvas tiesa – valsts budžeta līdzekļi. Pirmo gadu īpašs finansējums piešķirts tieši reģionālo ceļu remontdarbiem.

Talsu novadā rosība jau sākusies pie Dundagas, kur atjaunos segumu vietējā autoceļa Dundaga–Ģipka (V1367) asfaltētajā posmā, bet vietējā autoceļa Ģibzde–Dundaga (V1371) segumu atjaunos visā garumā. Autoceļam Talsi–Upesgrīva (P127) no Laidzes līdz krustojumam ar autoceļu Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) plānots ieklāt jaunu asfaltbetona virskārtu. Darbi plānoti arī uz autoceļa Sloka–Talsi (P128), kur segumu atjaunos divos posmos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.