LM kreditoru ultimāts īpašniekiem: akcijas par latu vai 10 miljonu latu investīcijas
Foto: F64

Katram no konfliktējošiem AS "Liepājas Metalurgs" (LM) lielākajiem akcionāriem līdz šī gada 31. maijam ir jāpārdod LM kreditoru klubam savas akcijas par vienu latu vai arī katram jāiegulda uzņēmumā desmit miljonus latu – šādu prasību pagājušajā nedēļā izvirzīja kreditoru klubs, otrdien informēja LM sarunām ar kreditoriem pieaicinātā finanšu konsultanta "Prudentia" vecākais partneris Kārlis Krastiņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kreditoru klubs arī ir gatavs restrukturizēt AS "Liepājs Metalurgs" saistības, tās daļēji kapitalizējot – pārvēršot akcijās, kas būtu kreditoru kluba īpašums. Saistību kapitalizācijas rezultātā kreditori iegūtu uzņēmuma akcijas, kuru vērtība būtu vienāda ar LM parāda apjomu. Tādējādi arī tiktu stiprināta uzņēmuma kapitāla bāze.

Tāpat kreditori ir gatavi ieguldīt uzņēmumā nepieciešamos apgrozāmus līdzekļus, pastāstīja Krastiņš.

Jau ziņots, ka uzņēmuma akcionārs Kirovs Lipmans jau ilgstoši konfliktē ar pārējiem "Liepājas metalurga" akcionāriem un ir vienīgais, kurš absolūti noraidījis kreditoru kluba piesaistītā konsultanta "Prudentia Advisors" piedāvājumu pārdot uzņēmuma akcijas par 1 latu.

Savukārt pārējie divi uzņēmuma lielākie akcionāri - Sergejs Zaharjins un Iļja Segals - pauduši "konceptuālu" piekrišanu piedāvājumam nodot sev piederošās uzņēmuma akcijas kreditoriem.

Uzņēmums ir nonācis grūtībās un nespēj pildīt visas savas saistības, tas apturējis ražošanu un atlaidis vairākus darbiniekus. Valsts kasei arī nācās samaksāt kārtējā valsts galvotā kredīta pamatsummu.

Finanšu ministrs 2009.gada 30.decembrī valsts vārdā izsniedza galvojumu par LM saistībām 85,6 miljonu eiro (59,7 miljonu latu) apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp LM un "UniCredit S.p.A". Šā gada 25. janvāri izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro (51,7 miljoni latu).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kirovs Lipmans Liepājas Metalurgs Prudentia Valsts kase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form