Martā apstrādes rūpniecības izlaide saglabājusi stabilu pieauguma tempu
Foto: LETA

2019. gada martā, salīdzinot ar 2018. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Produkcijas apjoms ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē palielinājās par 18% un apstrādes rūpniecībā – par 4,7%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē saruka par 9,6%.

Lielākais produkcijas apjoma pieaugums starp apstrādes rūpniecības nozarēm bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 26,7%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 21,4% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 17,4%, savukārt produkcijas izlaides samazinājums – papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 11,2% un mēbeļu ražošanā – par 10,6%.

2019. gada martā, salīdzinot ar 2019. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,7%. Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,1%, bet kritums bija apstrādes rūpniecībā par 1,1% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,5%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2019. gada martā, salīdzinot ar 2018. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 6,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 4,3% un eksportā – par 7,8% (no tā eirozonā – par 6%, ārpus eirozonas – par 9,2%).

2019. gada martā, salīdzinot ar 2019. gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 2,4%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 1,3% un eksportā – par 3% (tai skaitā eirozonā – par 4,3%, ārpus eirozonas – par 1,9%).

Rūpniecības produkcijas apjoma indekss (RPI) raksturo rūpniecības produkcijas apjoma izmaiņas pārskata periodā, salīdzinot ar bāzes periodu. RPI aprēķina, pārrēķinot produkcijas izlaides rādītāju salīdzināmajās cenās ar ražotāju cenu indeksu palīdzību.

Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojumu tirgus pieprasījuma attīstību. To aprēķina faktiskajās cenās, neizslēdzot cenu ietekmi. Atšķirībā no saražotās rūpniecības produkcijas, kurā ieskaita arī nepabeigtos ražojumus un produkcijas krājumus, apgrozījumā ietver tikai pārdoto produkciju un sniegtos rūpnieciskos pakalpojumus.

Source

DELFI Bizness

Tags

Apstrādes rūpniecība Centrālās statistikas pārvalde
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form