'Merko Ehitus' peļņa pērn – 19 miljoni eiro
Foto: LETA

AS "Merko Ehitus" grupas, kuras sastāvā ietilpst būvkompānija "Merks" pērnā gada kopējie ieņēmumi sasnieguši 418 miljonus eiro. Savukārt grupas 2018. gada tīrā peļņa bija 19,3 miljoni eiro.

Gan ieņēmumi, gan peļņa augusi par 32%, salīdzinot ar 2017. gada rezultātiem. Konsultējoties ar uzņēmuma padomi, valde ierosinājusi izmaksāt akcionāriem dividendēs 92% no aizvadītā gada peļņas jeb 1 eiro par katru akciju.

"Pēdējo gadu laikā mēs īstenojam stratēģiju, kuras rezultātā aptuveni puse no grupas biznesa apjomiem ir izvietota ārpus Igaunijas. Tāpat mēs esam palielinājuši investīcijas jauno dzīvokļu attīstības projektos. 2018.gads mums bija īpašs būvniecības apjomu ziņā, tiem ievērojami augot visās Baltijas valstīs, bet Latvijā – pat dubultojoties. Ieņēmumu pieaugumu veidoja vairāki ļoti lieli objekti Latvijā un Igaunijā, kuru būvniecība tika pabeigta 2018.gadā vai arī tiks pabeigta 2019.gada pirmajā pusē," grupas rezultātus skaidro "Merko Ehitus" valdes priekšsēdētājs Andres Trinks.

"Būvkompānija "Merks" 2018. gadā turpināja īstenot vairākus ļoti apjomīgus projektus – daudzfunkcionālā centra Akropole celtniecību, tirdzniecības parka Alfa paplašināšanu, multifunkcionālā kompleksa Z-towers pabeigšanas darbus, tādejādi vēl vairāk nostiprinoties privātā sektora būvniecībā. Valsts un pašvaldības pasūtījumos lielākais projekts bija Ventspils mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju būvniecība," par Latvijā paveikto stāsta "Merks" valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš.

"Kā nekustamo īpašumu attīstītājs "Merks" 2018. gada sākumā nodeva ekspluatācijā projekta Gaiļezera nami pirmās kārtas trīs ēkas ar kopumā 96 dzīvokļiem, bet jau gada nogalē uzsāka šī projekta otrās kārtas būvniecību. Tāpat aizvadītajā gadā uzsākām jauna dzīvojamā projekta – Merks Viesturdārzs – būvniecību, ko paredzēts īstenot trīs kārtās, kopumā izbūvējot aptuveni 350 dzīvokļus," rezumē Ozoliņš.

Paralēli būvniecības pakalpojumu sniegšanai, "Merko Ehitus" stratēģiskais biznesa virziens ir dzīvojamo projektu attīstība, kur 2018.gadā investēti 35 miljoni eiro. Aizvadītā gada laikā uzsākta vairāk kā 1000 jaunu dzīvokļu būvniecība Tallinā, Rīgā un Viļņā, no kuriem lielākā daļa tiks nodoti ekspluatācijā 2020. gadā. Pērn grupa pārdeva 482 dzīvokļus, no tiem 227 – gada pēdējā ceturksnī.

"Merko Ehitus" grupu veido Igaunijas uzņēmumi "Merko Ehitus Eesti", "Tallinna Teede" un "Merko Infra", Latvijas būvkompānija "Merks", Lietuvas uzņēmums "Merko Statyba" un Norvēģijas tirgū strādājošā "Peritus Entreprenør". 2018. gada beigās grupā strādāja 764 darbinieki.

Source

DELFI Bizness

Tags

Merks
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form