No piektdienas 'Lux Express' atsāks reisus Baltijas maršrutos
Foto: Publicitātes foto

Starptautisko autobusu operators "Lux Express" 22. maijā atsāks regulārus reisus maršrutos Tallina-Rīga, Viļņa-Rīga un Tallina-Viļņa, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.

"Pašlaik atjaunojam tikai trīs no 11 starptautiskajiem maršrutiem, ko iepriekš nodrošinājām, un ar mazāk nekā pusi no iepriekš veiktā reisu skaita. Jāpiebilst, ka regulāru starpvalstu braucienu atjaunošana ir mazs, bet svarīgs solis, lai pamazām atgrieztos iepriekšējā ritmā. Ceram, ka pēc iespējas ātrāk sasniegsim iepriekšējo reisu skaitu, tomēr paredzam, ka tam ir nepieciešami vismaz 18 mēneši," stāsta "Lux Express" starptautisko reisu biznesa attīstības vadītājs Raits Remmels.

Maršrutā Tallina-Rīga pārvadātājs reisus veiks pulksten 7, pulksten 10, pulksten 12.30 un pulksten 18. Savukārt maršrutā Rīga-Tallina autobusi kursēs pulksten 7, pulksten 12.30, pulksten 15 un pulksten 18.

Maršrutā Viļņa-Rīga pārvadātājs reisus veiks pulksten 6.45, pulksten 10, pulksten 12 un pulksten 17.30, savukārt maršrutā Rīga-Viļņa autobusi kursēs pulksten 7, pulksten 12, pulksten 15 un pulksten 17.30.

Maršrutos Tallina-Viļņa un Viļņa-Tallina autobuss kursēs pulksten 22.30

Tāpat "Lux Express" ir ieviesis četrus papildinājumus, lai paaugstinātu pasažieru drošību brauciena laikā: blakus autobusa priekšējām un vidējām durvīm ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi. Pasažieri var izvēlēties jaunu sēdvietas veidu – sēdvietu pāri. Tas nozīmē, ka, piemaksājot papildus pusi no biļetes cenas, pasažieris varēs saņem divas blakus esošās sēdvietas, lai palielinātu privātumu brauciena laikā. Pēc katra brauciena visos "Lux Express" autobusos tiek veikta mitrā tīrīšana. Visos autobusos pieejamas sejas aizsargmaskas, kuras pasažieri varēs vajadzības gadījumā saņemt pie autobusa vadītāja.

Svarīga prasība, kas jāņem vērā visiem pasažieriem starptautiskajos reisos Baltijā – izmantojot autobusus Latvijā un Lietuvā, ir obligāti jāvelk sejas ar maska vai cits mutes un deguna aizsegs, piemēram, šalle. Ceļojot Igaunijā, sejas aizsegs nav obligāts, bet ir ieteicams. Par visām citām drošības prasībām parūpēsies "Lux Express". Lai mazinātu saskarsmi starp cilvēkiem, līdz turpmākam paziņojumam autobusos nepiedāvāsim karstos dzērienus, spilvenus, segas, austiņas, ūdeni un uzkodas.

"Lai justos komfortabli, ir svarīgi justies droši. Esam strādājuši pie abiem šim elementiem, lai brauciens būtu ērts un patīkams. Mums ir liela autobusu rezerve, tāpēc, ja redzēsim, ka pieaug pieprasījums, praktiski uzreiz varam pievienot jaunus reisus. Tā kā šobrīd nav ieteicams ceļot ārpus Baltijas, ceram, ka šovasar visi dosies izzināt kaimiņvalstis," skaidro Remmels.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Baltija Rīga Tallina Viļņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form