Paplašina Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritoriju
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Saeima šodien atbalstīja valdības lēmumu paplašināt Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ārkārtas teritorijas zonu, kā arī līdz 2015.gada 1.janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju.

Valdība šādu lēmumu pieņēma, ņemot vērā to, ka Latvijā joprojām tiek konstatēti jauni ĀCM inficēšanās gadījumi gan mežacūku populācijā, gan piemājas saimniecībās.

Līdz ar to tiek paplašināta līdzšinējā ārkārtas situācijas zona, tajā iekļaujot vēl 17 novadus - Aizkraukles, Ikšķiles, Inčukalna, Ķeguma, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Limbažu, Mālpils, Neretas, Pārgaujas, Ropažu, Salacgrīvas, Sējas, Siguldas, Skrīveru un Vecumnieku novadu, kā arī visu Ogres un Jaunjelgavas novadu.

Kā ziņots, 13.augustā Saeimā apstiprinātie Ministru kabineta grozītie noteikumi "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" nosaka ĀCM ārkārtējās situācijas teritorijas noteikšanu 21 novadā - Vārkavas, Līvānu, Viļānu, Cēsu, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Madonas, Lubānas, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Varakļānu, Salas, Viesītes, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novadā.

Tāpat ārkārtas zona tika noteikta piecu novadu atsevišķos pagastos - Ogres novada Ķeipenes, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastā; Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastā; Daugavpils, Preiļu un Riebiņu novadā un četrās pilsētās - Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē.

Par darbības koordināciju ārkārtējās situācijas laikā, kā jau iepriekš noteikts, atbildīgs PVD, kura amatpersonām ir tiesības iekļūt privātā īpašumā, lai veiktu visus nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus. PVD arī jāsniedz informācija iedzīvotājiem un pašvaldības iestādēm par paredzētajiem ierobežojumiem un veicamajiem Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem noteiktās teritorijās.

Kā ziņots, ĀCM Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Tags

Āfrika Aizkraukle Aknīste Amata Daugavpils Gulbene Ikšķile Jaunjelgava Jaunpiebalga Jēkabpils Koknese Krustpils Lielvārde Līgatne Madona Nereta Saeima Salacgrīva Sigulda Vārkava

Comment Form