Par 6 miljoniem eiro pārbūvēs Terehovas robežpunktu
Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) noslēguši būvdarbu līgumu ar iepirkuma uzvarētāju SIA "Monum" par Latvijas - Krievijas robežšķērsošanas vietas "Terehova" pārbūvi un modernizāciju, informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Būvdarbu līguma cena ir aptuveni seši miljoni eiro.

Pērnā gada nogalē jau tika parakstīts līgums ar SIA "IslienaV" par būvuzraudzību par līgumcenu 129 335 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Projekta pirmās kārtas gaitā attīstīs robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamo pamata infrastruktūru – taps jauna muitas kontroles ēka padziļinātajai kontrolei ar iebūvētām kontroles tehnoloģijām un veikta ārējo inženiertehnisko tīklu (lietus ūdens kanalizācija, siltumapgāde, sakaru sistēmas un vājstrāvas) pārbūve iezīmētajā projektēšanas teritorijā.

Tāpat tiks pārbūvēti seši esošie kontroles paviljoni, kontroles zonā un iebraucošā joslā pēc kontroles zonas nomainīts asfalta segums, paplašināta kontroles josla negabarīta transportlīdzekļiem, savukārt virs pārbūvētajām un paplašinātajām nojumēm tiks izvietotas elektroniskās informācijas zīmes, lai "pīķa" stundās varētu efektīvi mainīt joslu nozīmi un palielinātu transportlīdzekļu caurplūdi.

Būvdarbu pirmo posmu robežpunktā "Terehova" Zaļesjes pagastā, Zilupes novadā plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām. Būvprojekta autors un autoruzraugs ir SIA "REM PRO".

VNĪ norāda, ka robežšķērsošanas vietas "Terehova – Burački" attīstības pirmajā posmā kopējais ieguldījumu apjoms būs 6,72 miljoni eiro. No tiem 3,58 miljoni eiro ir Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta finansējums, no kā 90% tiek saņemts no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas, savukārt 3,14 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums.

Savukārt robežšķērsošanas vietas "Terehova" otrajā posmā plānoti uzlabojumi klientu ērtībai – tiks atjaunota administratīvā kontroles ēka, kur klientus apkalpo Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Valsts robežsardze, kā arī izveidots rokas bagāžas kontroles paviljons.

Kopumā VNĪ plāno būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā – piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos, no kuriem vērienīgākie darbi paredzēti "Terehovas" attīstībā.

Ievērojami infrastruktūras uzlabošanas un būvniecības darbi šā gada pavasarī tiks uzsākti arī uz Latvijas – Baltkrievijas robežšķērsošanas vietās "Pāternieki – Grigorovščina" un "Silene-Urbāni".

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus.

Source

DELFI Bizness

Tags

Baltkrievija Krievija PVN Zilupe Terehova Valsts ieņēmumu dienests VID
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form