Foto: DELFI

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par MMM finanšu piramīdas aktivitātēm saņēmis vien dažas sūdzības un tās pašas – šā gada sākumā, pastāstīja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Ilze Žunde.

Viņa sacīja, ka PTAC redzeslokā pašlaik ir nonākušas vairākas mājaslapas, kas popularizē MMM finanšu piramīdu. "Tā kā šīs mājaslapas ir izvietotas uz ārzemju serveriem un nav ar Latvijas domēnu, tad patlaban meklējam risinājumus, kā ierobežot vietņu darbību," informēja PTAC pārstāve.

Pēc Žundes teiktā, 5.septembrī pieņemti vēl divi lēmumi par administratīvā soda uzlikšanu privātpersonai 300 latu latu apmērā un ražošanas komercfirmai "Pikal un partneri" – 500 latu apmērā par reklāmas izplatīšanu un komercprakses īstenošanu "Radio PIK 100 FM" ēterā, kur tika intervēti finanšu piramīdas "MMM-2011" dalībnieki.

Šogad maijā PTAC jau piemēroja 300 latu sodu kādai fiziskai personai par maldinošas komercprakses īstenošanu interneta mājaslapā www.ienakumuplans.lv, kas ir saistīta ar Sergeja Mavrodi finanšu piramīdu "MMM–2011".

Jau ziņots, ka Valsts policija jūlijā sāka divus kriminālprocesus par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar finanšu piramīdu "MMM-2011". Kriminālprocesi sākti par uzņēmējdarbību bez licences.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) jau pērn decembra beigās ziņoja par kompānijas "MMM-2011" nelicencētu pakalpojumu sniegšanu Latvijā un aicināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju. "MMM-2011" nelicencēto pakalpojumu reklāmu bija izvietojis Latvijas teritorijā, tostarp sabiedriskā transporta līdzekļos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā.

90.gados Mavrodi agresīvās reklāmas kampaņās telekanālos aicināja Krievijas iedzīvotājus noguldīt naudu finanšu shēmā MMM, solot līdz 3000% lielu peļņu. Kompāniju MMM tiesa atzina par bankrotējušu 1997.gadā. 2007.gada 28.aprīlī Mavrodi tika piespriests četru gadu un sešu mēnešu cietumsods, bet par tā pirmo dienu tika uzskatīts aizturēšanas datums – 2003.gada 31.janvāris, un viņš no ieslodzījuma tika atbrīvots jau 2007.gada maijā. Mavrodi bija izvirzītas apsūdzības par finanšu krāpniecību, kuras dēļ noguldītāji zaudēja summu, kas līdzvērtīga vairāk nekā 50 miljoniem latu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!